Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jasszer

    senior tag

    válasz mdk01 #1103 üzenetére

    Az sem rossz ötlet, de az nem takarja a vágás nyomát sztem. Kivéve ha van vmi pereme. A gond az hogy én sem tudom mit akarok - nem tudom milyen megoldások vannak erre. A láb földdel érintkező része gyárilag fóliázott, de ha vágok belőle 10 centit, akkor kivillan a "fa", ezt szeretném letakarni vmivel. (+ attól félek hogy a fűrészelés felsérti a láb oldalán is a fóliát) Bocs hogy ilyen körülményes vagyok, de ezzel nem szeretnék asztaloshoz rohangálni. :B

    Apokalipszis? Ezeknek?!

  • #72042496

    törölt tag

    válasz mdk01 #1103 üzenetére

    Elkészült, íme az íróasztal rev. 2. :)

    Changelog:

    - Az üveges részt kivettem. Rájöttem, hogy nem akarom mutogatni a számítógépet, megaztán ha lecserélem egy kisebb házra a mostanit, akkor mit teszek a helyére? Bután nézne ki. Jó lesz az az alumíniumkeret nyír lappal.
    Az ajtó mögé, a felső szekcióba szeretnék egy fiókot, ahol ezt-azt tárolnék, leginkább a nyomtatóhoz való A4-es lapokat.
    - A fehér színű fiókok nyír színűvé változtak (mások is lebeszéltek a fehérről), ám ezeket már alukerettel képzelem el, biztos dögösen mutatnának. :B
    - Az alukeretek 28 mm-esre változtak.
    - Alulra betettem egy merevítő lécet.
    - Az alját "beugrósra" alakítottam.

    A többire is írok, hülyén néz így ki, de az egyszerűség kedvéért számozok.

    1.) Írtad, hogy alukeretbe nem lehet csak üveget tenni, mert kell mögé bútorlap is. Ez ugye nem komoly? :) Csak mert nem egy bútoráruházban láttam alukeretes ajtókat... jómagam is szeretnék csináltatni kettőt, az egyik ikeás szekrényemhez. (Az üzletben nincs hozzá olyan, amilyen kellene.)

    2.) Ezek az alumínium keretek szálcsiszoltak, vagy teljesen egyszínűek? Jobb lenne a szálcsiszolt, mert ami csak úgy le van fújva (eloxálva), az műanyag hatású, s nem szép.
    A fiókok belseje lehet fehérből, a többi bútoromnál is úgy van megoldva. Ez az oldalt levőre is igaz, a vastagabb elem csak nehezít, drágít, s helyet vesz el. Ennek a belseje viszont nem fiók szerű lenne, inkább egy kihúzható polcnak szánom a dolgot.

    3.) Nekem a három darab fiók tűnik megfelelőnek, mert jó szokásom, hogy telerakom őket jegyzetekkel, így kell a magaság. Annyira magasak így sem lesznek, a képen 20 centi jut egy fiókra.

    4.) Ez nem látszik a rajzon, de a legbelső oldallap nem ér végig, hanem 10 centivel rövidebb, mint a többi. A falhoz lesz tolva az asztal, s ezen a nyíláson át jutna ki a gépből áradó meleg levegő. Az elején is jó lenne egy nyílás, ahol pedig a hideg levegőt szívja be a masina.

    Továbbra is kérdéses, hogy ezzel az alsó résszel nézne-e ki jobban, vagy a "simával", amilyet korábban linkeltem. Nem tudok dönteni. :(

    Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de úgy érzem, sokmindent kifelejtettem, tehát valószínű lesznek még kérdéseim, kiegészítéseim.

Új hozzászólás Aktív témák