Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz nandris #10337 üzenetére

    A dolgok következőképpen néznek ki:

    Ha bekapcsolod az Automuontot, akkor az történik, hogy induláskor minden particiót felmountol, de nem oda ahova nekünk kell, hanem az /mnt alá, almappákba.

    "Automatically mount all partitions to sub-directories in /mnt."

    Ha jól emlékszem, akkor alapesetben disc0_1, és disc0_3 almappákba, mivel a második partició nálam a swap. Mivel nekem ez így nem jó, ezért kezdésnek beírtam az "umount -a" parancsot, ami mindent umountol. Ezután a "mount -a" paranccsal felcsatolok mindent, ami az fstab-ban meg van adva, és végül indul az rc.unslung.

    A "Run Before Unmounting", mint a neve is mutatja, lecsatolás előtt fut le. Az általam fentebb beírt "umount -a" parancs kiadásakor ennek még semmilyen hatása nincsen, mivel akkor még csak az /mnt/disc0_x mappákba vannak csatolva a particiók, az unslung még nem volt futtatva, így nem is mennek az említett szolgáltatások, ergo leállítani sem lehet őket. Így ezek a bejegyzések majd később egy esetleges leválasztáskor lesznek hasznosak.

    Nem értem, hogy neked miért állítja le azokat processzeket, de ha most minden jó, akkor ne bántsd :-)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák