Keresés

Aktív témák

  • Roland76

    tag

    válasz Roland76 #16 üzenetére

    Akkor megválaszolom én a saját kérdésemet, lévén időközben beszerzetem még egy Asus RT-n12-es routert.
    Az 1-es számúhoz - ami alapból eddig is a modemhez volt kötve - nem állítottam semmi. A 2-es számú routerre lanon keresztül csatlakoztam egy laptop-pal, majd a beállítások varázsló segítségével kiválasztottam a jelerősítő üzemmódot (gyakorlatilag ez a bridge). Megkereste a környékbeli hálózatokat, csatlakoztattam az 1-es számú router által szólt wifi-hez és megadtam az azonosítót.
    Közölte, hogy tűzfal és a titkosítás ki lesz kapcsolva (ez volt a fő kérdésem) de csak a 2-es számú router nem használja ezen opciókat, mivel az 1-es továbbra is tikosított wifit ad és ezt "szórja" tovább a másik. Valamint a tűzfal is működik, közvetlenül a modem mögötti routeren.
    Így sikerült a szórt wifi jelének erősségét gyakorlatilag megkétszereznem, ja és persze a 2-es router lan-jára kötött eszközök is rendben működinek.
    Itt végeztem egy speedtest-et. 22-es pinget produkált és az egyébként elérhető maximális sávszélességet (15 Mbit/sec)
    Még annyit, hogy ez az automatikus beállítás volt, így elsőre rejtély volt mi lett az belső IP-je a új routernek, de egyrészt ez könnyen kideríthető, így bármikor, bárhonnan be lehet lépni az admin felületére, illetve tetszés szerint meg is változtatható.

    Remélem, tudtam másoknak is segíteni, ha később hasonló hálózatot akarnak :)
    Ami külön előny, hogy mindezt nem DD-WRT-vel, hanem gyári firmware-rel, garanciavesztés nélkül sikerült összehoznom.

    Üdv: Roland

Aktív témák