Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PAtr0n

    addikt

    válasz Bacusuz #472 üzenetére

    Értem. Azért vonatkoztassuk el kicsit a dolgokat:
    1. Az alaplapi hangkeltők legnagyobb problémája általában az erőtlenség (és a zaj, de azt most hagyjuk), mert erősítővel csak a jobban felszerelt lapok rendelkeznek. Illetve a régebbi hangchipek a CPU-t is jelentősen terhelték.
    2. A slotos hangkeltők előnye a kisebb zaj, szebb hangzás, és nagy általánosságban erősített a jelük.
    3. A fenti 2 dolog főleg régen volt igaz, de lassan összemosódik, mert rájöttek a gyártók arra, hogy érdemes a jobb minőségű chipeket a középkategóriás lapokra is ráhányni. (plusz erősítőt)

    Neked szerintem az a bajod az alaplapi cuccokkal, hogy nem tol elég hangerőt az agyadba, de a nagyobb hangerő abszolút nem egyenlő a minőségi hangzással. Tudom miről beszélek, anno az Audigy 2-es egy Aureal Vortex hangkarit váltott. A minőség sokat javult, de a nagy hangerőt elfelejthettem, mert utóbbin volt opamp, de az Audigy-n nem. És igen hiányzott a dinamikus agybatolós basszus amit az Aureal a nagyobb zaj ellenére megadott, ezért 2 év után lecseréltem a Xonar DX-re ami hozott hangerőt is (még mindig keveset, de többet), és ismét minőségbeli javulást. A lényeg a minőségen van, amit csak akkor fogsz kihallani, ha valami közöd van a zeneiséghez, és nem a 7.1-re meg extra gaming hanghatásokra mész. Ezért kérdeztem, hogy ugyan min hallgatózol, mert ha valami "neves" gyártó 5.1 vagy 7.1-es gaming fejesét használod, vagy csak a szobai 5 vagy 7.1-et akkor nincs miről beszélni, nem releváns az összehasonlításod. Minden offense nélkül írom ezt ;)

    "Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

Új hozzászólás Aktív témák