Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • patopal

    csendes tag

    válasz Luighi #25 üzenetére

    Épített gépnél szóba jöhet ez a dolog, meg tudod mondani, milyen futárcég vállal ilyen szűk időkeretre szolgáltatást megfizethető áron (azaz te kit választottál)?

    Ill. esetleg valaki tudja, mi a helyzet a szerverekkel? Mert hogy desktop PC-kről és laptopokról van szó a határozatokban. Gondolom, a szerver már csak nem matricázandó...

    ---

    Valami egészen döbbenetes a törvényhozók hozzá nem értése és az egésznek a kivitelezése. Díjmegfizetést szeretnének mindenkitől? Rendben, legyen olyan egyszerű, mint egy autópálya-matrica megvásárlása. Lehessen céges reg. után kártyával fizetni és kiszállítják a matricát tisztességes díjért 1-2 napos szállítással. Vagy lehessen megvenni előre X db matricát önköltségen, majd online fizetni, amikor eladásra kerül a hardver. Ehelyett minden manuális, gyakorlatilag beleerőltetik az egyszeri eladókat abba a rendszerbe, ami alapvetően disztribútoroknak és nagybani viszonteladóknak, importőröknek lett kitalálva. Ez mindenkinek óriási és fölösleges plusz adminisztráció. Az összes formanyomtatvány szövegén látszik, hogy aki ezt kitalálta, az úgy tekint a PC-kre, mint egy doboztermék, ami mindig kijön a gyárból vagy a vámról importtermékként, az importőr/tömeggyártó megfizeti a matricákat és kész. Mennyire életszerű pl. az, hogy a user megvesz valahol egy asztali gépet, és amikor saját maga bővíti új HDD-vel, majd utánanéz, hogy mennyi matrica lett kifizetve, majd kifizeti a bővítési díjat? Ha nem teszi, kit büntetnek? Etc, etc, etc.

    És akkor nem is említettük, hogy az Artisjus honlap fennen hirdeti, hogy tavaly új rekordot ért el a szerzői jogdíjak bevétele... Na, de ebbe ne is menjünk bele.

  • patopal

    csendes tag

    válasz Luighi #32 üzenetére

    Hi. Kösz az infót.

    Igazán átgondolhatták volna, mielőtt kikényszerítik a betartást. A szerver nincs benne, többször átolvastam már. Inkább abban vagyok érdekelt, épített desktop konfigot már ritkán adok el. De mostmár nem is fogok, vagy csakis beépített hdd nélkül. Nem éri meg ezzel szórakozni.

  • patopal

    csendes tag

    válasz Popalcsek #31 üzenetére

    Szerintem az áthárítás nem a matrica árára vonatkozik, azt természetes módon mindenki áthárítja, az összes termékkel kifizeted, amin eddig is matrica volt. Azokról a költségekről lehet szó, amik a matrica beszerzésénél merülnek fel. De hogy mekkora haszonnal adhatsz valamit (szabadkereskedelmi forgalomban), azt egy törvény sem mondja ki, szóval legfeljebb nem szerepel a tétel a számlán, majd ott lesz a haszonrés szorzójában. Persze hogy ki mit akar, csak találgatok, mert pont annyira egyértelmű minden...

  • patopal

    csendes tag

    válasz Popalcsek #35 üzenetére

    Szerintem a kioktató szőrszálhasogatás nélkül is világos volt mindenki számára, akit itt a téma érdekel, hogy mit akartam mondani. Akkor is, ha igazad van a használt kifejezést illetően (félig, mert a köznyelv akkor is matrica árát fog emlegetni, ha te nem akarod, ergo mindkettő helyes, a többi jogi okoskodás). Ezt leszámítva ugyanazt írod, mint én. A lényeg, hogy a matrica (kedvedért: jogdíj) árával a gyakorlatban minden drágább lesz.

Új hozzászólás Aktív témák