Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz daninet #13687 üzenetére

    Nemrég lettem kész egy picivel, erősítőbe standby gomb on/off implementáció, zajszűréssel (Examples -> Debounce) együtt, mivel az nyomógomb. (Görgess lentebb, megtalálod a nagy üdvrivalgásomat). :D Eddig jó, sokat megy.

    Cimbi geotermikus, napenergiás és mindenféle vegyes modern rendszert vezérel Pi-kkel meg egy raklap Arduino-val egy hotelnek és a teljes "rancsnak" (minden melléképület, uszoda, stb). Hőmérséklet, pára, mindenféle figyelések, szivattyúk, stb. komplett a teljes hóbelevanc vezérlése. Hibátlanok, betonstabil évek óta az egész. Fontos a jó táp, áramfelvételekre ügyelni, ha relék is vannak, + környezeti jellemzőkre, ha nem csak házon belül lesz 21 fokon, azért ezek alapjáraton nem durván Szibériába szánt kütyük. Ilyen alap dolgokat betartva teljesen megbízhatóak, elmondása szerint. Ahol kell, olyan dobozba tette őket, medence közelben, párás helyen, ilyesmiknél, de ez a már említett alapdolgok tartozéka, szóval ha gyári speckókon belül maradsz (bőven belül), elvileg hibátlan.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Atamano

    csendes tag

    válasz daninet #13687 üzenetére

    Az Arduino az egy fejlesztő környezet. Ezzel a fejlesztő környezettel kompatibilisek az Arduino-t fejlesztő cég saját lapjai és ezek kínai klónjai.
    A fejlesztő lapon található mikrokontrollerek pl atmega328p normál körülmények között 20 éves időtartamra számolva alacsony meghibásodási százalékot garantál a gyártója (Atmel).
    Csak gondolj bele,hogy mennyi 20-30 éves 8 bites konzol muzsikál jól még manapság is.
    Természetesen a várható élettartamot erősen befolyásolja a nyáklapon található egyéb alkatrészek száma,fajtája. Pl szerintem az elektrolit kondenzátorok hamarabb adják meg magukat.
    Azonban leszögezném,hogy minden egyes kínai klón alapvetően egy nagy big black box,mert ezeket a költséghatékonyság jegyében állították elő.Tehát a legolcsóbb készleten lévő alkatrészekből. Amivel nincs is baj addig,amíg az ember csak led villogtatásra használja a lapokat.Ahhoz aztán tényleg csak annyi kell,hogy működjön.
    Itt csak,akkor kezdődik a baj,amikor mindenre is ezeket akarjuk felhasználni.Az oke lenne,ha a prototípust tervező asztalon próbapanelon összerakjuk, teszteljük.Arra viszont felvonnom a szemöldökömet ,amikor egy uno nyáklap dupont csatlakozóit + egy rakat ragasztót felhasználva készülnek komoly feladatok kivitelezésére eszközök.
    Ettől ne várjunk már megbízhatóságot,hosszú élettartamot meg minőséget.

Új hozzászólás Aktív témák