Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Aryes #13580 üzenetére


    Az ott balra egy piros LED gyűrűvel ellátott pushbutton. A készülék főkapcsolója a fenekén van. Táp bedug, főkapcsoló bekapcsolásra még a kütyü nagy trafója nem indul, egy külön nyáktrafó viszont áram alá kerül, ami fesszabályzott egyenirányítással ad stabil 5V-ot egy Leonardo-nak. Az meg fade-elgeti a LED-et félhalványan ki-be szép lassan. Amint a gombot megnyomom egyszer, ugyanúgy, mint bármilyen gyári eszköz, indul a mandula. Az Arduino egy 5A/250VAC relével zárja a nagy trafó primer körét, éled az összes szekunder (fűtések + anódfeszek) és indul az erősítő. (A relé tekercs áramfelvétele pont az Arduino limitjén belül van). LED gyűrű meg folyamatosan világítóra vált. Amint megint megnyomom a gombot, relé elenged (normally open), a nagy trafó primer köre megszakad és a készülék nagyja kikapcsol, LED megint fade-elget. Kb ennyi egyelőre. Implementáltam még a kódba a fade mellé a debounce-ot is az example-ök közül, ami a nyomógomb zajt semlegesíti, tehát még véletlen sem, illetve akarva sem tudom megcsinálni azt, hogy egymásután többször gyorsan megnyomva a gombot a relé elkezd mint az állat ki-be kapcsolni. Ez küzdős volt, a fade loop-al jól összehozni, de valahogy kiokoskodtam és tökéletes most.

    Van egy másik Arduino-m, egy Raspberry Pi Meet Aurdino-m (ami szintillesztésre is kiváló Pi és Arduino feszek között), de ezt magában, Pi nélkül fogom szerintem a következő projektbe betenni és jópár dolgot figyeltetni vele az erősítő működésében. (Az nagy erősítő lesz, nem fejhallgató erősítő, mint ez).

    Ha meg elég merész lennék, a wifis ESP32-t befognám és írnék hozzá egy appot, de bilibe lóg a kezem, azt majd később :D

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák