Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mexel

    veterán

    válasz ksanc #14368 üzenetére

    Lehet hogy rossz szót használtam a gyárilag alatt azt értettem, hogy a rendszer települése után ez a fájl ott van ahová ez a struktúra mutat. Erre értettem a gyárilag szót.
    Én nem a systemben lévő data mappáról beszélek ( szerintem Te arra gondolsz) amit a factory reset vagy a format/data töröl, hanem a gyökérben lévő data mappáról, amiben az nvram mappa van. Ebben van még a fentebb említett 2 mappa és ezekben ott csücsülnek ezek a fájlok. De azt nem vettem észre hogy factory reset után a data/nvram tartalma törlődne, mert megmarad az oda bemásolt fájl. Ráadásul ha nem telepítéskor másolom be a módosított ( gyártó által kiadott) fájlt hanem mondjuk rootexplorer-el aműködő rendszerben felülírom, akkor miért nem lesz nvram error? Hiszen ugyanúgy módosulnak a fájlok, a következő induláskor már szólnia kellene, de nem teszi, hanem működik.

    Az most nem tárgya a kérdésemnek hogy egy mókolt rom milyen, tény hogy egy gyári jobb lehet ha egyáltalán csinálnak jót. :) Mondjuk egyelőre ez az Emui 3 jónak tűnik, gondolom azért portolták mert a 2 készülék hardvere megegyezik.

    Amit írsz a jogosultságokról ez már érdekes, ezt nem nem tudom hogyan kell megtenni, bár valószínűleg látok ilyet a scriptekben amiket nézegetek. (Utólag már néztem működő rendszeren a jogosultságokat, vissza is kerestem és erről Keeperv85 írt is, azt is elolvastam és segített is)
    Tehát ha egy fájlt vagy appot kicserélek a zip-ben ( custom romról beszélünk) egy ugyanolyan nevűre, de mondjuk nem a hibásra hanem a jóra akkor mit kellene változtatnom a scriptben? Szerintem semmit, hiszen ugyanolyan fájlra utal a script, vagy a folyamat ami végigfut általa. Vagy csak példaképpen az appok közé beteszek valamit ( mondjuk egy plusz billentyű appot) akkor kellene módosítanom a scripten? Eddig úgy láttam simán feltelepíti és működik.

    (Félreértés ne essék: nem új romot építek, hanem az eddigi kb 5-8 majdnem egyformából akarok egyet amiben minden működik. Eddig jól haladok, már szinte minden megy, kivéve a digi mobilnetes kártyát dobja el valamiért :F )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák