Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz rin33 #39880 üzenetére

    Nem elég az fstab.. sőt, alapból se gondolnám jó megoldásnak (ha elírsz valamit akkor nem boot-ol be, onnantól szerkesztheted az fstab-ot vi-al TWRP-ben.. fun, nekem, én szeretem, de nem biztos hogy te örülni fogsz.. vagy visszahúzod a TWRP mentést amit ugye előtte csináltál - mert ugye csináltál). Eleve lennie kéne egy swapon meg egy swapoff parancsnak hogy mehessen - van swapon / swapoff? Ha nincs akkor ez ennyi volt. LOS 14.1-ben már lennie kéne natívan zRAM támogatásnak (még ha régi is, és mondjuk nincs csak lzo algoritmus benne (nincs lz4..)). Magisk-al root-olva mehetne a script a /data/adb/service.d könyvtárba (mondjuk egy slendrián chmod 777-el.. vagy legalábbis adj neki futás jogot..). Maga a script kb. ennyi amúgy - ez 500MB zRAM-ról szól:

    #!/system/bin/bash
    swapoff /dev/block/zram0 > /dev/null 2>&1
    echo '1' > /sys/block/zram0/reset
    echo '0' > /sys/block/zram0/disksize
    echo '1' > /sys/block/zram0/max_comp_streams
    echo '524288000' > /sys/block/zram0/disksize
    mkswap /dev/block/zram0 > /dev/null 2>&1
    swapon /dev/block/zram0 > /dev/null 2>&1

    Ja, és zRAM-al szerintem semmire se fogsz menni.. megadod hogy mondjuk 512MB.. dehát ugyanúgy a RAM-ba megy.. csak a fele (szerencsés esetben mondjuk harmada..) helyet fogja majd és CPU ciklus hegyek lesznek, ami miatt lagolás és várakozás.. és memory thrashing.. és merülés lesz.. Egy próbát megér ha van kedved vele szórakozni (tudom hogy van) de csodát ne várj. Többit már megbeszéltük anno privátban :D

Új hozzászólás Aktív témák