Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    Volt egy kis izzasztó root-olásom.

    Ez pediglen egy mt6572-es sutyerák s5 (vagy mi, de s9600-as típusmegjelölésű), „természetesen” ubifs-sel.
    Már volt rajta su bináris.
    Azonban az mtkdroidtools sehogysem akart ideiglenes root jogot szerezni.

    Rájötem, hogy hiába próbálkoztak a telefon root-olásáva, egy dolog miatt nem jött össze 10kB-nyi hely volt a /system partíción. Na így nem is fog menni.
    Persze a Youtube, SMSReg, meg kínai market ott figyelt a rendszerpartíción, foglalván az értékes helyet. Ugh...

    Hát akkor Flashtool readback, mint első kötelező dolog.
    Na ja... ha az olyan simán menne.
    Scatter létrehozása nem gond, az MTKDT 2.5.3 zokszó nélkül megcsinálta. (A számításhoz azonban inkább az egyszerűsített verzió a jó, így MTKDT 2.5.2-vel is csináltam egyet)
    Számítások után a scatter-t betallózva rutinszerűen megadtam a kezdeti és hossz értékeket.
    Aztán readback.
    Aztán pofáraesés.
    Ugyanis a boot és recovery gyanúsan hosszú lett: 6MB helyett 6,2MB.
    Mire sikerült rájönni, hogy csak a page-et szabad vele olvastatni, és nem a page + spare –t... Na de lényeg, hogy rájöttem, és innen már megfelelően olvasta ki az összes mtd szakaszt.
    Mindez ugye 2 dolog miatt kellett: 1, biztonsági mentés; 2, a gyári recovery-ből CWM gyártása.

    Sajnos nem sikerült felhajtani ubifs képes CWM-met, pedig a Carliv Touch Recovery 2.2 for ubifs-t megpróbáltam, portolni is sikerült, azonban csak háttérvilágított képernyő volt a vége, nem CTR. Ez miatt nem is jöhetett szóba a root.zip lefuttatása :(

    Google elő, és egy Rooting ISA Q19 kereséssel megtaláltam azt, ami nekem kell.
    A boot.img ramdiszkjéből kerül be a helyére az su bináris. Rendszerindítás után installálva a Superuser.apk-t (SuperSu) a root jog megszerezhető.

    Részletesebben:
    Ennek a bejegyzésnek a segítségével csináltam meg.
    Annyi kiegészítést tennék, hogy a run.sh első sora egy r/w system újracsatolás volt.
    /rtkt/busybox mount -o rw,remount /system
    majd ezek után következtek a felesleges programok eltávolításai.
    /rtkt/busybox rm /system/app/Facebook.apk
    /rtkt/busybox rm /system/app/Youtube.apk
    /rtkt/busybox rm /system/app/SMSReg.apk
    /rtkt/busybox rm /system/app/SMSReg.odex
    ...

    Visszacsomagolva (mtktools-zal ; vigyázz! _nem_ MTKDRoidtools, hanem mtktools perl szkript!) ezen kis változtatással a boot.img-t, flashtoolal feltettem, és újraindulás után ott volt a root elérés lehetősége :)
    Persze a felesleges fájlok eltávolítása is sikeres volt, így most root-olva van a telefon, és 13MB szabad hely is van rajta (mármint a system partíción)

    Persze ez nem 1-gombos-megnyomós művelet, de aki klón mt6572-be fut bele, ráadásul ubifs fájlrendszerrel, aminek a rendszerpírtícióján már gyakorlatilag nincs hely, annak jól jöhet eme szöszenet.

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Új hozzászólás Aktív témák