Új hozzászólás Aktív témák

  • kovakovi77

    tag

    Sziasztok, rég voltam erre, túl jól működik minden :) .
    (torrent,netflix,hbogo,nas,CE-alá pakolt debian rendszer.)

    rendszer: A95X MAX V81- Csicsóka felezős CE, ahol az ssd-ről történik a boot (Kernel betöltés), majd ssd-ről beolvassa a loop csatoláshoz szükséges paramétereket és belső flash felezett data partición létrehozott ext4-et csatolja majd indul.

    Mostanában minden frissítést felraktam és igy figyeltem fel, hogy néha a boot meg áll. (10indításból kb1*) .Ilyenkor CE-háttér és prompt... Sima reboot parancs légegérről kiadva vagy táp ki/be ujra indul a box és rendben elindul a ce.
    Egy ilyen promptos esetnél csináltam dmsg kimenet mentést.

    https://drive.google.com/open?id=1KanAUykBR0odgIh-bQOAA70KBFSheFT-

    Jó boot:
    usb-storage 2-1.1:1.0: USB Mass Storage device detected
    scsi host0: usb-storage 2-1.1:1.0
    scsi 0:0:0:0: Direct-Access TEAM L7 EVO SSD 120GB TB12 PQ: 0 ANSI: 6
    sd 0:0:0:0: Attached scsi generic sg0 type 0
    sd 0:0:0:0: [sda] 234441632 512-byte logical blocks: (120 GB/112 GiB)
    sd 0:0:0:0: [sda] Write Protect is off
    sd 0:0:0:0: [sda] Mode Sense: 5f 00 10 08

    Rossz boot:
    usb-storage 2-1.1:1.0: USB Mass Storage device detected
    scsi host0: usb-storage 2-1.1:1.0
    xhci-hcd xhci-hcd.0.auto: Timeout while waiting for setup device command

    Ezek szerint ssd-ről kernel be töltődik, de néha 10-ből 1* init folyamat alatt ssd-t nem találja (mint ha bealudna a cucc) Ilynkor van a timeout és a prompt.:)
    Az ssd 100/81%-os kb 38TB írt adattal. Nem tudom mióta áll fent ez a probléma, de régen ezt nem csinálta. CE Changelog-t hanyagoltam mostanában, történt valami nagyobb változás a kernelben? Vagy mégis az ssd lessz a ludas és hamarosan bal váll feleti javítás vár rá?
    Amikor a rendszer rendben elindul, minden tökéletesen működik ssd-is gyors semmi más ssd-re vonatkozó hiba a dmsg-ben.

    Aki a box tipust nem ismeri ne kezdje el, hogy küldö táp,usb hub,stb,stb tippeket.... :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák