Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Petykemano #41873 üzenetére

    A gyártási költség viszonyában nézd az árat. A Turing ebben ugyanazt tudja, mint a többi. A teljesítményt meg vedd ki a képletből, itt csupán arról van szó, hogy X pénzért éri meg legyártani és Y pénzért adod el.

    A Turing lapkaméretre vetített teljesítmény a Pascalhoz képest ugyanannyi a RT és Tensor nélküli lapkáknál (TU117, TU116); ha pedig van RT és Tensor, akkor meg kifejezetten gyenge a Turing perf / area tekintetében. És mivel szar a perf / area, ezért az perf / price is gyenge, ergo drága.

    A többinél az ár azért alakult jól, mert a Keplernél és Pascalnál volt egy-egy gyártástechnológia váltás, a Maxwell pedig architekturális hatékonyságban ugrott nagyot, innen jött a teljesítmény. A Turingnál nem volt semmi.

    A Turingtól / Voltától én már régen sem vártam semmit pont ezért, mert nagyon kevés esélyt adtam arra, hogy megcsinálnak még egyszer egy Maxwellt. És hát nem is csinálták meg. A gyártástechnológiai váltáskor lehetett volna számítani áresőre. Addig nem. Egyszerűen nem éri meg ennyire megvágni az árakat.

    Egyébként a 2070 nem hozza az 1080 Ti-t, szóval a helyzet sokkal rosszabb, mint írod.

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák