Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jack@l

    veterán

    válasz #45185024 #37009 üzenetére

    Lufi volt eddig is(jó nagy), a hajszálnyi nyereség közel sem indokolta a nagy hurráoptimizmust. Coinláz bedőlt, gpu részleg masszívan veszteséges lesz. Cpu is csak addig megy amíg intel újra el nem kezd gyártani.

    [ Szerkesztve ]

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • Cathulhu

    addikt

    válasz #45185024 #37009 üzenetére

    Szvsz a reszveny most van realis aron, 20-25 koze teszem, ez alatt alulertekelt, felette meg erosen tulertekelt, a tozsde sosem a valodi piaci helyzetet mutatja, hanem a legtobbszor adott temaban dilettans reszvenyesek lelki vilagat. Az jart jol, aki 30 folott eladott.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Petykemano

    veterán

    válasz #45185024 #37009 üzenetére

    7nm
    Az jó, mert tervezni rá biztos drága mulatság volt és a kihozatal is biztosan rosszabb, mint a 14/12nm ma már.
    Adoredtv legújabb elemzése pont azt taglalta, h az AMD ugyan mindig több erőforrást dedikált az új nodeok használatba vételére és általában a váltás jobban és hamarabb is sikerült nekik, csak aztán a 32nm és 20nm kiesésével nagyot buktak. Összességében pedig az tűnik jobb stratégiának az elmúlt 6-8 év tanulságaként, ha az architekturális jóságra fókuszál egy tervező cég, és hagyja, hogy más járja ki a buktatókat az új nodeokon.
    (Persze nyilván ha mindenki konzervatív, akkor nem készül új node, lásd GF 7nm)
    De ugyanezt látjuk az intelnél is. Megy a szekér 14nm-en is. Kicsit persze túllépik full load esetén a TDP-t, de kit érdekel? Szerverchipeknél fog ez majd csak látszódni, ahol a hűtés és a fogyasztás tényleg számít.
    Én ezért NEM számítok 7nm-es desktop zenre.
    Szerintem jönni fog majd egy zen++ (zen2 származék) 12nm+ gyártástechnológián, meg max highendbe (épp a threadripperek alá valami selejt 7nm)

    Én semmilyen csodát nem várok a navitól se, legalábbis nem semmit ami a 7nm-ből eredeztethető lenne. Szerintem jobban jártunk volna, ha faragják még a vegát az ismert 14/12nm-en. Szerintem még jövőre se lesz mainstream a 7nm.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák