Új hozzászólás Aktív témák

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Az egérrel már a megrendelés gombon matattam ( 3600 + Asus Prime X570-P ) , amikor még előtte megnéztem két videót, és azok alapján, gyorsan el is húztam onnan. :D Nagyjából 7-8 év inteles korszak után szállnék át az AMD-s vonatra, de... Ezek a videók még az előző generációs cucokkal készültek ugyan, és ezért kérdezném, hogy a mostaniakkal mi a helyzet.
    Az első videóban, a RAM-ok gyári értékét eléggé szöszmötölős módszerrel lövik be, a videóban 9,30-tól. [link]
    Az inteles lapoknál csak az XMP-s profilt kellett aktiválni, oszt jónapot, a RAM-ok máris a gyári értéken tették a dolgukat, ott nem kellett időzítéseket beírogatni, meg ilyen-olyan funkciókat kikapcsolni, bekapcsolni, értékeket átírni.
    A másik videóval kapcsolatban, kb. 5,40-től [link] , ha én minden tuning nélkül, csak azt szeretném, hogy ha nincs terhelés alatt a proci, akkor a magok órajelei 800 MHz körüli értékre álljanak be, illetve a feszültség érték is valahol ehhez igazodva, a 0,6 -0,7 V körüli értékre álljon be, akkor tényleg ennyi szarságot végig kell matatni a BIOS-ban, a rendszer ezt nem tudja automatikusan kezelni?
    Előre is köszi az infókat, azután majd meglátom, hogy hogyan tovább.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Új hozzászólás Aktív témák