Új hozzászólás Aktív témák

  • #95462144

    törölt tag

    Sziasztok!
    Nálam az MSI B350es deszkánál furcsálottam, hogy nincs VRM dióda sem az aida sem pedig a hwinfo nem jelzett rá semmit, viszont az alaplapi hőre mondhatni fals adatokat írt ki alapjáraton 52fok, ami lehetetlen meghajtva meg olyan 70fokig is felment az alaplapi hő, közben a házban nincs meleg, lekaptam a tetejét betettem a kezem és egyáltalán nem éreztem meleget, de a ház ventiket pörgette rendesen, egy csarnokban nincs akkora kereszthuzat, ami a házamban van. Szereztem egy lézeres hőmérőt lekaptam a ház hátulját és elkezdtem méregetni. Nos a deszka hátulján a VRM-nél a hőfok pontra megegyezett az alaplapi hővel, amit a programok írtak. Szóval ezeken a deszkákon az alaplapi hő = VRM hőmérséklettel... Így azért más a szitu. Logikus és jó ötlet volt ez így, mivel nem a deszka hőhöz igazítja a ház ventijeit,hanem a VRM hőmérsékletéhez. Az nem lehet, hogy sok alaplapnál, mivel az alaplapi hőhöz igazítják a ventiket, ami ugye nehezen melegszik fel, azért csak alacsony fordulaton pörheti a ventiket a VRM meg forr mert nem ahhoz vannak kalibrálva a ház ventik és felforrnak? Bocsánat, ha hosszú voltam vagy volt már ez a felvetés.

Új hozzászólás Aktív témák