Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz savior #46882 üzenetére

    Tényleg, írtad is, hogy pörögnek a ventik.
    Bár a PCIe felől is kap 12V-t a kártyák (sőt, 3.3V-t ha jól emlékszem.). És gondolom nem tudjuk, melyik oldal felöl működeti a kárty a ventiket.
    PL. egyes kártyák a PCIe oldal felől látják el táppal a VRAM-t.
    (egyébként hiába új és márkás bári. Sorozatgyártásban előfordulhatnak hibák, amik nem jönnek ki a minőségellenőrzéskor, amik nagyon minimális szintűek szoktak lenni. Ezért is létezik a szavatosság és a jótállás intézménye. Az én alaplapom dobozból kibontva, megállt a VGA inicializálásánál bootoláskor. Úgyhogy azonnali csere lett belőle. Pedig ~ 2 éve egy kb. 50k értékű deszkáról beszélünk: MSI B460 Tomahawk. A csere lap pedig azóta hiba nélkül megy.)
    Úgyhogy mielőtt biztosra veszed, érdemes biztosra kizárni a tápot is. Pl. Ha van multimétered rámérhetsz, hogy van-e rajta feszkó.
    Vagy szimplán megszagolod a VGA-t, hogy érzel-e égés szagot. Esetleg a tápegységet szintén. Csak hogy említsek 1-2 ad-hoc példát.

    Jevons paradox

  • Papaj x

    tag

    válasz savior #46882 üzenetére

    Legjobb tudomásom szerint, ezen kártyáknál az utolsó a 12V amit kapcsol, ergo a venti is.
    Alaplapról "csak ref. feszek" vannak.
    Nem néztem a típus után, de 8pint kér a kártya, jártam már úgy, hogy eltűnt a tápból 1 pin, főleg a gnd terén jártam így. (főleg 8 pinnél jártam így, 6 pinnél még nem, mert egy szál általában)
    Érdemes esetleg például egy sata-8pin átalakítóval megnézni. így elsőre.

    Szerk.: 5-. ocz tápom kötöm át gnd hiba miatt a 8 pinen.. Egy márkából, de ez az utolsó, s erre emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

    "A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

Új hozzászólás Aktív témák