Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szergej

    tag

    válasz Pero #2034 üzenetére

    Helló!

    Csak átfutottam a topicot, de nekem is lenne egy idevágó kérdésem.
    Szóval van egy 780as AMD lapom, 4200+@5000+ X2-essel és 2GB memóriával. Most el tudnám adni 30-35 ezerért, és gondolkoztam, hogy ebből kijönne nekem egy 240es Athlon II-es is (szűken).

    A kérdés a következő. Milyen alaplapot tudnátok ajánlani, amin semmi különösebb extra nincsen, de "kihajtható" vele a processzor.
    Néztem ilyet:
    MSI 1
    Meg ilyet is:
    MSI 2

    Ezek nagyjából 10-15 ezresbe kerülnek. Semmi extra. Semmi tuning ?
    nem mATX-eseket nem néztem eddig, de nincs szügségem 4-5 PCI-ra.

    Meg nálam is itt a DDR2-DDR3 dilemma. Úgy gondolom, ha váltok, akkor váltsak újabbra.
    Igazából van egy 4830asom is, szal VGA sem fontos, csak az, hogy tudjak játszani az alaplapon proci-feszültséggel, Mhz-ekkel és kihajtsa a VGA-mat, valamint halk maradjon a gép. GeminII hűtőm van.

    Az igazsághoz hozzátartozik, hogy jó alaplapom van J&W, csak rosszul áll a hűtő rajta (90fokkal elforgatva a sloton)
    Most tudnék fájdalommentesen váltani :C

    Szóval légyszi írjatok olyan alaplapot, hogy minél olcsóbb legyen, de lehessen állítgatni a proccot.
    Köszi a segítséget, én is keresgetek tovább!

    Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

  • szergej

    tag

    válasz CHIPman #2037 üzenetére

    Köszi!
    Meglesem őket holnap. Csak én most azzal nem vagyok tisztában, hogy a 10-20 ezres lapok közt van e tuningban külömbség (ha ugyanaz a chipset van rajtuk), vagy csak a körítés meg a csatlakozók "nyomják" az árat :F .

    Meg hogy az Athlon II-nek hogy van a szorzója? Annó azt ajánlották, hogy elég valami "ócska" 800-as DDR II Ram is, hogy kihajtsa a 4200+ X2-t. Ez elég lenne az új proccnak ?

    Lehet bele kéne ásni magamat a dolgokba megint... Legutoljára még az Athlon XP-kel foglalkoztam, mint állat. Azóta már sokminden változott :U

    [ Szerkesztve ]

    Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

  • szergej

    tag

    Köszi a sok választ !
    Nos én az alaplapommal meg vagyok elégedve teljes mértékben... csak ugye a GeminII így kéne, hogy álljon rajta.
    No nem olyan nagy a vész, még amikor az IGP-t használtam, akkor teljesen jó volt úgy, hogy a PCI-exre "rálógott" a hűtő hosszabb fele. Most meg jött ugye a 4830, és így forgattam a hűtőn. Elfér így is, csak most lelóg a lapról...

    Akkor azthiszem marad ez a lap. Nincs baj vele. van mosfet-hűtése, 4 DIMM. Csak kérdés, hogy Az Athlon II-t lehet e ezekkel a Transcend 800as ramokkal hajkurászni.

    Ha nem, akkor veszek egy új lapot (mondjuk MSI=~10k) + ramot meg proccot hozzáteszem és eladom kb 30ért.
    Én meg veszek 15ért ramot meg 15ért Athlon II 240est. Ezért mondom, hogy a váltáson gondolkozom, mert pénzben ugyanott lennék :)

    A GeminII meg a szívemhez nőtt... azért maradna.
    Bocs az offért

    Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

  • szergej

    tag

    válasz Pero #2058 üzenetére

    Hát nem tom típusra a felfogatómat. AM2es ? :F. De azt tudom, hogy nem örültem neki, hogy a GeminII-n nem négyzet alakú a procival érintkező réz tömb, szóval nem lehet elforgatni :O . Meg a csavarok is máshova passzolnak.
    Ez, amit linkeltél ilyen univerzális felfogató ?? Mert az enyémnek azthiszem csak 4 csavarhelye van, de amúgy ilyen.

    Visszatérve... akkor nem nagyon éri meg beleölni kb 20ezret a AM3as lap + DDR3 kombinációba ??

    Priviben megírod, mennyiért eladóak a ramjaid ??
    Kösz

    Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

  • szergej

    tag

    válasz Pero #2061 üzenetére

    Szerintem az én lefogatóm is ilyen, csak az a bajom, hogy a hűtőm "magja" az téglalap alakú. Szóval vagy esztergáli kéne, vagy reszelni a lefogatót... macerás. A csavarok a legkisebb problem.
    De a hűtő nem is para, mert elfér... így vagy úgy.
    A kérdés az, hogy akkor egy új Phenom vagy Athlon elketyeg a J&W-ben is igaz ? AM2+os. 4dimm-je van DDR2-es. Nem vagyok híve, hogy mindig a legújabb a legjobb, szóval ez jó is hamarad meg még akár 4Gb-ra is lenne pénz. Vagy Phenomra.

    A kérdés tehát. Melyik lenne a legjobb alternatíva?
    1. Athlon II 240 + DDR2 (nem tom hány Mhz-es)
    2. Phenom II +DDR2
    3. Athlon II 240 +DDR3 (nem tom hány Mhz-es) + új lap ráfizetéssel.
    4. Phenom II + DDR3 + új mobo. De ez már túl ráfizetséges sztem :DDD

    Mindegyikkel jobban menne a 4830as sztem. Meg a másik fontos, hogy menjen a CnQ halkan, alacsony fesszel, mert sokszor megy 24/7ben a gép.

    Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

  • szergej

    tag

    válasz t72killer #2064 üzenetére

    Köszönöm a szavazatokat :D
    Akkor szerintem ezen a vonalon indulok el. Ahogy néztem, az jött le, hogy az Athlon és a Phenom közt nem olyan egetverő a külömbség L3 cache miat. Vagy ?
    És kb mennyivel többe fáj egy ilyen X2>X4 proci ? (körülbelül, esetleg privátba)

    AMD X2 kolléga: Akkor Te a 800as ramjaiddal kihajtod a Phenomodat ?
    Vagy úgy konkrétan nem is nagyon értem az újabb tuningos dolgokat. Van ilyen visszaosztósdi meg minden :), de azért fontos, hogy hányas a RAM.

    Nekem régen azt ajánlották a 4200+ oshoz, hogy vegyek sz@r 800as ramokat, mert azoknak ha beállítok alacsonyabb fsb-t, akkor is mennek alacsonyabb időzítéseken. Ergo jobban "megúsztam", mint tuningos 640es(?) ramokkal

    Uhh srácok, gyakorlatban megy a tuning, de így elméletben .... :B

    Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

  • szergej

    tag

    válasz #31757056 #2072 üzenetére

    Értem!
    Akkor lényegében az architektúrája jobb.
    Köszi a sok száraz infót! Ezekre voltam kíváncsi.
    Mostanában én is ilyen ideális gépre törexem, hogy fullon tegye oda magát, de idle-ben meg ne legyen fogyasztása... (Most tesómnál lakom egy ideig :Y :D )

    Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

  • szergej

    tag

    válasz arty #2077 üzenetére

    Hát igen. Én is erre gondoltam. Hogy 10est nem biztos, hogy megér az, hogy Phenom, meg az, hogy húzós feladatokban 10-20%-al jobb.
    Játszok a géppel, a 4830-asomat meg kihajtja egy 3,5Ghz-es Athlon is bőven, ha sikerül elérni.
    Nethez nem kell sok kakaó, inkább a CnQ. (meg Athlon kisebb TDPs is)
    Egyéb 0-24es feladatokra :DDD van egy kb 30W-ot evő P2-em.

    Csak annyi, hogy most át tudnék lépni 4 Gb DDR2-re meg Athlon II X2-re, ingyen.
    Ezt meg nem akarom elszalasztani, mert gondolom érződni fog a külömbség :)
    Phenom az kb +10est jelentene... de nem is vártam, hogy alapból X4-est kapnék :N

    Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

Új hozzászólás Aktív témák