Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bunken

    tag

    válasz Dr_Syrex #786 üzenetére

    Ahogy megígértem itt van pár kép beépítés után.

    Ha már itt vagyok és írok akkor leírom az eddigi első sajátos tapasztalataimat és megfigyelésemet.
    Beszerelés után bekapcsoltam a gépet amikor bejött a windows és betöltött az alaplap energiatakarékos programja csináltam egy kalibrálást az új venti miatt, ezután nyitottam egy AIDA64-et, hogy megnézzem a hőfokokat és a venti fordulatszámát. A hőfokokkal nem volt gond 30-32 celsius (22 fokos szobahőmérsékleten) de ami hirtelen feltűnt és nagyon furcsáltam, hogy a venti sebességét nem írja, benéztem a gépházba és tényleg nem is forgott. Először azt hittem, hogy hibás valami de aztán úgy gondoltam, hogy meg kéne terhelni a procit és figyelni a ventit meg a hőfokokat.
    Ezt is tettem és elindítottam egy prime95 Large tesztet, figyeltem a hőfokot és szépen elindult felfele és amikor elérte az 50-51 fokot kapcsolt be a venti a hűtőn de akkor is csak maximum 200 RPM-et ment a proci 60 fokon tartva (a gyári hűtő is ennyin tartotta mindig feljebb nem engedte), 50 fok alatt megáll venti és passzívban elbírja bőven a procimat ami egy AMD Phenom II X2 555 BE ami most már X4 B55 mert unlokoltam.

    Köszönöm a figyelmet és elnézést a hosszú hsz-ért.

Új hozzászólás Aktív témák