Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Wyll #8448 üzenetére

    Pontosítsunk. Nem az újítások számát keveslem. Hanem kétségbe vonom egyes funkciók hasznosságát. A CS3-as szériáig úgy tűnt, hogy a Ps nagyon egyenletes tempóban képes fejlődni. Aztán ez a CS4-gyel valahogy leállt. Kicsit szolidabb lett a GUI, néhány kényelmi funkcióval is ellátták, mint a klónozó előnézeti képe a pont lerakása előtt, meg ilyenek, de a két verzió között már nem volt olyan fejlődés, mint a korábbiak között.

    Ez valamennyire érthető is, hiszen ha már "csaknem" minden benne van, nehéz dolog újat kitalálni. Ez is rendben van. De akkor Ne ugorjanak egész verziószámot, csak egy felet. A CS5 nyugodtan lehetett volna egy CS4E (mint expert) fantázianevű is. Ami meg majd a CS6-ban lesz, szvsz azt várta mindenki a CS5-ben.

    Ugyanis ahhoz még az upgrade is nagyon drága, hogy egyetlen hasznos dolog miatt (edge detection tool) megérné rá váltani.

    Mint mondtam anno: amikor megjelent, letöltöttem és 30 napig teszteltem. De a puppet warpot mégsem találom fele olyan jónak sem, mint mondjuk a Corel Photo Paint 11-es Gridjét, amiben a rácspontok számát gyakorlatilag a felhasználó határozza meg, és sokkal használhatóbb az egész, mint háromszögekkel megoldva. Ráadásul mindez a Puppet Warp előtt 10 évvel!

    Nem szabad elfelejteni, hogy alapjában véve csak pár műveletre korlátozódik az általános mindennapi Ps használat.

    • objektum kivágása háttérből – ezt a végtelenségig finomíthatják.
    • retusálás/korrekciók – ez már kezd alakulni a Content-Aware Fillel, de jobbára csak a demóképeken teljesít jól. Én teljesen hétköznapi apu-anyu-gyerekek családi fotókon teszteltem, és nagyon elvérzett. Pedig a képek jó minőségűek voltak.
    • minimális szövegszerkesztés – szvsz ebben a tekintetben már szinte mindent tud, sőt többet is, mint ami egy képszerkesztőtől elvárható.

    Az összes többi művelet ezeknek van alárendelve, illetve ezek kiegészítésére szolgál. A Match Color pl nagyon jó effekt, ha más környezetbe rakjuk a kívánt személyt, és a két kép színhőmérsékletét össze akarjuk hangolni, de ezt is megcsinálhatták volna már régen non-destruktív módon, mert így csak "bunkóban" lehet szerkeszteni.

    Vagy engem régtől fogva zavar, hogy a Hue/Saturation párbeszédpanelen nem tudom a színt fokban megadni, ahogy a színkörön van. Ha 60 fokos sárgát akarok, akkor nem 57-et, és nem 62-őt. Miért nem lehet még mindig megadni a színt fokban, ha a színválasztóban meg lehet a kezdetektől fogva?

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz Wyll #8448 üzenetére

    Szóljatok ha erről találtatok máshol leírást:

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Új hozzászólás Aktív témák