Új hozzászólás Aktív témák

  • Fireman67

    tag

    válasz bubus66 #230 üzenetére

    Van olyan település, ahol tűzoltás közben a gépkocsivezető nem a szivattyúkezeléssel volt elsősorban elfoglalva, hanem körbe - körbe járkált a kocsi körül, mert hol itt, hol ott nyílott fel "magától" a redőny..... :D
    Minden jó érzésű ember a kezét tördeli és csodálkozással teli izgalommal szemléli, ha egy lakástüzet van "szerencséje" élőben látni. Van aki bizniszt lát benne.... :W
    Mai napig nem értem pl., hogy több családtag hogyan dolgozik több tűzoltóságon együtt?
    1: Értékeket is kell menteni. Az etika azt kívánja, hogy ne játszhasson össze több, egy ívású ember.
    2: Ha a sors úgy hozza, hogy a szerettemet, vagy az idegent válasszam, ha egyszerre az egyik és a másik kerül bajba, melyiket mentem meg?
    3: Ismertem olyan tűzoltót, akinek a Fia, a saját kezei között halt meg. Egy tűzoltó rémálma, hogy ismerőshöz, családtaghoz kell vonulni. Nem beszélve, ha ő még közvetlen kolléga.
    Ezek nagyon súlyos kérdések. Aki a tűzoltóktól sajnálja a nyugdíjat, az sohasem tudta átérezni azt a felgyülemlett fájdalmat, ami ezekben a fiúkban lapul.

    Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

Új hozzászólás Aktív témák