Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ludi85

    tag

    válasz clyvejhamma #4259 üzenetére

    En nem mondtam, hogy Vive-on nincs rosszullet, hiszen nekem Vive-om van es van amitol rosszul vagyok. Ahogy te is mondtad, ez program fuggo. Ha mozgasban vagy (virtualisan, de amugy csak ulsz, vagy allsz) Az agyad megzavarodik. De az teny, hogy roomscale-nel ha mozogsz (felteve, hogy a headset nem laza, es egyutt mozog a fejeddel) az agyadat jobban at tudod verni, sot meg a controllerek a kezeid mozgasat is lekovetik. Persze Vive-on is van olyan jatek ahol kicsit szedulok, erre irtam peldanak az ONWARD-ot.
    Ami amugy tok jo kis jatek...

    [ Szerkesztve ]

    Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

  • izomman1

    senior tag

    válasz clyvejhamma #4259 üzenetére

    Bármilyen szimulátort vagy mozgást igénylő játékot játszol érzed a hányingert tök mindegy, hogy Vive vagy Oculus van a fejeden. (billentyűvel vagy kontollerrel mozgatod a tested a VR térben úgy, hogy közben a tested nem mozog.) Pl. Onwardba nincs teleportálás csak touch paddal mozgás tehát állsz egyhelyben és nem mozog a tested jön a rosszul lét.

    Ha viszont Room scale léptékben mozogsz a testeddel természetesen mint a való életben 0 ismétlen 0 rosszullét van! + teleportálsz, mert véges a szoba nagyság mindent nem tudnál bejárni.

    A HTC Vive bizonyította eddig, hogy értelmezhető szoba léptékben tudsz gond nélkül mozogni akár 5*5 m en is csak legyen akkora szobád . nekem jelenleg 2*2,5 M szobám van és elegendő igaz lehetne nagyobb is.

    Az Oculus még nem bizonyította , hogy akárhány kamerával is normálisan egy kis szobát is le tudna fedni , de ez hamarosan kiderül dec. 6 án. Előzetes cikkek alapján viszont problémákról írnak a touch követésére vonatkozólag lásd a belinkelt tesztet.

    Ezért azt mondom jelenleg a Vive azoknak jobb akik a rosszullétet el szeretnék kerülni vagy pont ez riasztotta el eddig is a VR tól (mert mondjuk Oculust próbált xboxe kontrollerrel) a Vive room scale más nem leszel rosszul benne teleportálás+room scale be!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák