Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz nortsen #2298 üzenetére

    én a fov alatt a játékbeli fov-ot értettem, és úgy értettem a "nem valószínűt" hogy ha a szemüveg rajtad a két kijelzővel 210 foknyi látóteret foglal el, akkor ha erre beteszel egy 130-150 fokosat vagy egy 100 fokos képet (renderelt fov) akkor bizony 210 fokra jut 100/130/150 foknyi ingame fov. Az meg nem jó. De akkor ha nem értem, kifejthetnéd kissé alaposabban (vagy valaki más). Mert jössz hogy "nem fov-ról beszélek (pedig de) hanem látószögről (ami megint csak fov).

    "Attól mert 4k kijelződ van, nem feltétlen kell kihasználni..."
    most itt arra utalsz hogy egy negyed képernyőnyi méretű ablakban is nézhetem, míg a többi rész feketeség? vagy hogy a fullhd-t skálázzuk fel 4k-ra? Csak hogy fogalmazz már légy oly kedves akkor számomra is egyértelműen, mert valahogy nem értem mire célzol ellenkező esetben.

    "Attól mert 4K TV-d van, attól még HD-ban nézed a legtöbb filmet"
    Jah, felskálázva. Tehát a kép 3/4-edét megpróbála kitalálni a levegőből. Köszi de kösz nem.

    "Attól mert van 210 fokod, attól még 90-el is megy..."
    Megint... Van két kijelző adott dőlésszögben a szemem előtt. Ez így adja ki a 210 fokot. Ha 90 fokot akarok, két lehetőségem van: szétnyújtom a 90 fokos képet az én 210 fokos képernyő lefedettségemre, vagy csak 90 foknyi képet látok, ergo a képernyő 60%-a fekete...

    Melyikre gondoltál?

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák