Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wolfhgb

    aktív tag

    válasz nortsen #2285 üzenetére

    Nagyon jo a cuccuk, csak picit eleszaladtak a jelenlegi hardvare tamogatottsagnak, ezert sajnos meg varniuk kell, vagy kompromisszumos megoldashoz lesznek kenytelenek nyulni, en is azt mondom, h ez lesz a jovo a tobbi gyartonal is, csak evek mulva.

  • Menthirist

    veterán

    válasz nortsen #2285 üzenetére

    A kijelzőméretet (azaz a látószöget) azért hoztam fel, hogy kontextusba helyezzük hogy hiába a nagy felbontás, ha nagy a látószög, a végeredmény pixelesebb lehet mint a sokkal kisebb felbontású, de kisebb látószögön elterülő rift vagy vive esetében. Semmi egyebet. Ez pedig puszta matek, ha 10 cölöpöd van és azt 10 méteren kell elhelyezni, akkor méterenként egy jut, viszont hiába van 20 cölöpöd, ha azt 25 méteren kell elhelyezni, akkor nem jut méterenként egy.

    "pedig jó pár más dolog van, amiben lehet jobb VR-t csinálni a jelenlegi két éllovasénál"
    Természetesen senki sem mondta hogy ne lehetne jobbat csinálni mint amit ők. Gyanítom már nekik is van a kiadottaknál jobb termékük a saját laborjaikban. Itt arról van szó hogy milyen minőségben és áron lehet mekkora piacot lefedni. Mert hiába jó minőségű és korrekt az ár, ha olyan gép kell neki ami minden ezredik vagy tízezredik pc gamernek van, míg mondjuk a riftet meghajtó gépek mondjuk minden századik embernek adottak. Ez az 5120x1440 90 fps mellett baromi erős gépet igényel. A HTC és az Oculus sem azért döntött végül a 2160x1200 mellett mert nem tudtak volna nagyobbat beletenni, hanem mert az egyensúlyozásban hogy kellően jó minőségű is legyen, ugyanakkor kellően alacsony legyen a gépigény hogy több emberhez eljuthasson, itt húzták meg az egyensúlyt. Nagyobb felbontás esetén kevesebb potenciális vásárlónak lenne hozzá gépe, alacsonyabb esetén pedig nem elég jó a minőség. A StarVR-nak biztos baromi jó a látótere, már lehet nem lesz olyan érzés mintha búvárszemüvegben járkálnánk, de nem érünk vele sokat, ha alig lesz valaki aki megengedhessen magának olyan gépet ami meg bírja hajtani, márpedig ha kevesen vannak, kevesen veszik, és akkor ráfizetés a cégnek.Vagy kihoznak rá baromi egyszerű programokat, amik viszont a többi platformon elérhető címekhez képest nem lesz vonzó. Mert ugye itt arról is van szó hogy a tartalomnak is kellően vonzónak kell hozzá lennie.

    Egy szóval sem mondtam hogy hülye gyerekek dolgoznának rajta. Csak szerintem ez még nem a jelen technológiája, hanem majd pár év múlva talán már elterjedtebbek lesznek azok a gépek amik bírják. Addigra viszont az Oculus és a HTC is lépni fog. Mellesleg amúgy manapság mindenki vr hardvert fejleszt, és nem vagyok meggyőződve hogy mindegyik esetben alaposan átgondolt tervezés állna mögötte :)

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák