Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hNor

    csendes tag

    Sziasztok! Megcsináltattam az első szemüvegem. Négy évvel ezelőtt egyszer már betévedtem egy szemüvegekkel foglalkozó üzletbe.Akkor nem csináltattam, mert drágálltam a kereteket és annyira nem éreztem még rossznak a szemem. Akkor valami 0,75 cilinderes lencsét kaptam volna, úgy emlékszem azt mondta a szemész hogy nem rossz a szemem csak a cilinder miatt látok rosszul. Most már kevésbé láttam jól, ezért úgy döntöttem csináltatok. A Vision expresst választottam. Saját szemüveggel érkeztem az üzletbe. Olcsóbb lencsét választottam ami 1,5 törésmutató,műanyag lencse, karcálló,és antireflex bevonatú. Azon elgondolás alapján hogy semmi különleges dolgot nem kell tudnia a lencsének, csak jól lássak vele :) Meg első lencsének megteszi... 15e lett a két lencse csiszolással együtt. Lencse adatai Vision expr basic (HP 50N2 7070): jobb. -1,25 /+1,00 /80 /00
    bal. -1,50 /+1,00 /92 /0,00
    A lencsén a fények visszatükröződései zöldesek.
    Furcsa így elsőre.. néha úgy érzem jobban látok vele, néha meg úgy mintha ugyanúgy látnék mint eddig. Mikor felteszem akkor érzem hogy jobban látok sokkal. Előfordulhat olyan, vagy jól veszem-e észre azt a dolgot, mikor fordulok a dolgok betorzulnak egy kicsit, az egyenesek mintha nem mindig lennének egyenesek? :D + mintha az arányok is változnának egy kicsit (szemüvegben és a nélkül).
    Ha 1,6 vagy 1,67es lencsét választottam volna, az feltűnően vékonyabb lenne? Így látszódik a lencse széle.
    A lencsét úgy rakták bele a szemüvegbe hogy egy kicsit el torzult a keret(a csavaroknál közvetlen), nem venni észre,nem kell nagy dologra gondolni, csak én veszem észre mert előtte sokat nézegettem a keretet :D Ez a torzulás lehet a lencse vastagsága miatt is?( A keret lencsebefogó része titánium)
    Pár képet mellékelek.
    [a lencse pereme/széle]

    [ minimális torzulást próbáltam lekapni ]

    üdv. CSH

  • hNor

    csendes tag

    válasz ferkoboy #1753 üzenetére

    Akkor ár/érték arányban nem jártam túl jól.. :)
    Nekem is az első gondolatom ez volt, hogy miért nem a hátsó részén lóg ki a vastagabb rész. (sőt van ahol nem is lóg ki hanem bentebb van..) Így kevésbé esztétikus szerintem is, nem így képzeltem el...
    Igen jól sejtette, a csavarozásnál nem ér teljesen össze a keret. Bár én eddig úgy gondoltam hogy ezt a csiszolási műveletet manapság 100%-osan gép csinálja. Ezért a lencse tökéletesen illeszkedik a keretbe.

    Köszönöm a felvilágosítást!

    üdv. CSH

Új hozzászólás Aktív témák