Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dwiki

    senior tag

    válasz Troll #656 üzenetére

    Azé WinXp mióta tartja magát...
    Jó, egy kis foltozgatás itt, egy kis foltozgatás ott, és 2006-ban már itt is az új Megváltó -
    ha minden jól megy :) ...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz rii #667 üzenetére

    Nos nekem PC-re olyan billenty?m van amin van ''mute'', hangerő le-fel, és ezen kívül csak
    egy két + gomb... Tehát egy olyan mulim. bill, amin nem sok felesleg van, és nem is foglal
    túl nagy helyet (szvsz)....

    Bár azért nagyobb mint a MAc-es tény.
    Amúgy a billentyűről való Cd drive ajtó kinyitást anno egyszer megcsáltam Pc-ről...
    (Litestep -ez kiváltja win98/xp esetén az explorert, új ''desktopot varázsol'' -
    segítségével, de bizonyára máshogy is meg lehet oldani)

    Jó dolog az biztos (mármint az eject a billentyűn) . Ami nekem hiányzik macnél
    billentyű gomb, az az ''insert bill'', mert PC-n avval szoktam kijelölgetni fileokat
    Total C-ben (igaz spaceval is kiváltható...)

    Ami még nagyon jó a maces billbe, azok az USB portok. (volt már olyan ügyfelünk
    aki kérdezte hol tud a PC-jéhez ilyen USB ''huboa'' billt szerválni... Sajna nem
    tudtam segíteni...)
    És igen, a régebbi macek (G3 és korábbi)-hoz tartozó billentyűkön a ki-be kapcs
    gomb milyen jó volt... Nem tom ezt miért hagyták el.

    Sikerült szétszednem a maces bill-t, 13-as imbusz kellett hozzá, valóban...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz faster #673 üzenetére

    Az enyémen sincs, amit belinkeltem... Az egy ''Black Internet Keyboard OEM''...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz Macc #676 üzenetére

    Hát én mondjuk sose sleepelek...
    Reggel bekapcsolom, 1/2 5-kor lekapcsolom...

    De tény , hogy az OSX érkezésekor változott meg a dolog, és valószín?leg igazad van az
    oksággal kapcsolatban is....

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz biker #920 üzenetére

    ''Barabone'' mac? ''Mini-itx'' mac?
    No igen, ez még hiányzott a palettáról.
    Szép.

    Lassan megjelnennek a ''mac modderek''...
    Lehet majd átlátszó oldallapot kapni G5-re...
    És be lehet építeni fénycsövet... Meg világító ventiket ...


    :)

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz biker #923 üzenetére

    Ok...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz Deluxe00 #1300 üzenetére

    Akkor már miért nem rendes G5?
    De Te tudod...

    Bár 16 évesen ez sem rosssz :) ...
    Ilyen jól kerestél a nyáron (vagy ilyen jól megy a családnak?)
    Persze ez a magánügyed nem is kell válaszolni, csak kőtői kérdés...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz biker #1305 üzenetére

    Háát...
    - Kevesebb helyfogalás.
    Ok, de ez azért nem olyan életbevágó... Aki ilyen értékű gépet vesz, valszínű nem 40 m2-es panelben ''sínylődik'' ....
    - 1/3-a áramfelvétel
    Megint nem egy meggyőző érv, lásd fentebb...
    - monitor is van hozzá
    Ez hol előny? Ez hátrány, esély sincs egy jobb/nagyobb monitor cserélésre...
    (eleve ugye a macek fő felhasználási területe a grafika, arra meg azért a TFT-k még - sajna - mindig nem az igaziak)

    -stb, stb...
    Ez igaz :) ...

    De nem vagyunk egyformák kinek ez, kinek az...
    (látom neked a mac mini.... Pl. E-mac helyett én is biztos hogy mac minit választanék... Pedig E-machez jár monitor :) Az más kérdés hogy személy szerint én otthonra - ha csak nem duskálnék az anyagi javakba - mac minit se vennék, avval együtt hogy külsőre nagyon bejön. Elsősorban mivel belül kicsit lightos, bár amire kitalálták arra természetesen használható, csak éppen azt kb 50e-ből ki lehet hozni egy használt pc-ből... De nagyon szép tény... És tuti beszereznék egyett ha mondjuk megnyerném a lotto ötöst... )

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz biker #1310 üzenetére

    Imádok vitázni :) ...
    De persze az az én véleményem...

    A négyzetméterekkel engem igazolsz?
    Tehát ergo neked nincs annyi pénzed hogy 120 négyzetméteren duálprocis G5-el döngess, ezért neked fontos a villanszámla plussz a hely...
    Ez így van, én ugyan ezt írtam csak fordítva...

    No én írtam ugyan hogy használt, de azt nem hogy szar :)
    Most egy 2 éves használt Audi A6-os szar? (Bár sokat fogyaszt, ha a villanysázmlához akkarunk hasonlítani...) Ha már a kocsis példánál tartunk :) ...
    Hát 50-ből (szigoran belsőben) szerintem össze lehet rakni egy olyan micro atx alapú pc-t ami sok tekintetben alázná a mac minit. De lehet hogy túlzok és lenne az félár is :)...
    Persz ha a külsőt is nézzük már messze nem...
    Egyrészt azért a micro atx messze nagyobb, másrészt vannak ugyan nagyon szép házak (pl silverstone házak) de azok árban már már oda is rakják magukat...
    Szóval összeségében nézve persze nem olyan egyértelmű a dolog, de ha csak a belső nézzük, - puszt sebességet - akkor...
    Ha meg azt mondod hogy neked csak webes dolgora meg hobbira kell (hobbi mp3, film? gondolom) azt húszbol kihozom, annyira hogy itt áll az asztalomon egy kis gép ami ezekre a feladatokra perfect, és pont 20 volt...

    Az új gépeket inkább ne hasonlítsuk, mivel a mac mini csak kívül új, de nem éppen egy hú de új technologiát képvisel (mármint proci, vga, winyo vonalon) ....

    Kocsis példa: Vegyünk egy uj cliot amiben nincs légkondi, központi zár, elektromos ablakemelő, és egy 4 éves astrat amiben vannak a fentiek...
    Hát, lehet az astrat választanám... De biztos hülye vagyok :) ...
    (Bár ha jobban megnézem ez esetben lehet a mac mini a clio :) ...)
    (amúgy a kocsis hasonlatok mindig szarok, de mindegy...)

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz Deluxe00 #1308 üzenetére

    Az utolsó bekezdésre...
    Dolgoztam pár macen úgymint G3 (meg előbi modelleken is, de azoknak a számaira már nem emlékszem :( ), G4, G5, és napont látok, E-mac-eket, Power bookot...
    A G4 ''nyers erejéről'' annyit hogy 3D rendelésre (amire Strata 3D nevű progit használok) egyszerűen hm, nagy nulla... Nem tom pi számolásnál mit tud, nem annyira gyakorlati feladat...
    Most egy dulprocis ''rendes'' G5-van a munkahelyemen egy 21 colos Sony CRT-vel, Tigerrel... Ez már jó rendelerésre, is tény...
    Otthon egy A64 3000+... (most a perifériákat had ne soroljam)
    Szóval engem ne nagyon akarjon senki meggyőzni... Mert nehéz lesz. Nagyon nehéz...
    Mindegyik géppel van szívás is, öröm is...
    De imádok pc vs. mac témán vitatkozni, mikor van némi szabadidőm... :)

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz biker #1313 üzenetére

    Lehet hogy a 80 Gb-os noti hd közel csúcs, de én jobban értékelek egy ''sima'' 200 Gb Sata-s winyot... Pedig az még talán nem is annyira csúcs...
    (bár nem gondoltam bele mikor előzőt írtam hogy ebbe noti HDD van, ez is igaz)
    G4 ből lehet ez a legújabb proci, no de a G4 maga, akár hogy is nézzük nem egy új új dolog...

    Ami 20-ért nekem van:
    1300 duron, microatx lap-ház-táp, 20 Gb winyo-..., Bár jut eszembe a winyo eredetileg csak 4,3-as volt, a huszast később pattintottam bele, igaz nem volt nekem semmiben, de ez az én szerencsém....
    Amúgy félreértettelek , nem webfejlesztésre, hanem webezésre gondoltam, bár a webfejlesztés se olyan hú de nagyon gépigényes dolgo, lévén hogy 72dpi-s képekkel dolgozik az ember. szerintem erre is elég lenne ez az 1.3-as duron, - photoshopoztam én régebbi gépen is, értelemszerűen nem a legújabb CS2-t raknám egy ilyen gépre)

    P4-em nem volt soha, csak AMD-m (pentiumom utoljára úgy 433-as celeron tájékán) -m.
    De biztos ugyan úgy szenved azzal is a photoshop mint P4-el... (bár én nem vettem ilyesmit észre, de lehet más feladatokat végzek PS-el mint Te)

    Hát én nem híreszteltem olyat (legalábbis most :) ) hogy windóz az isten (bár olyat se hogy az OsX). A topic címe meg Pc vs mac, és se nem Pc az Istenkirály, és se nem MAc az Istenkirály. Abban igazad van hogy egy PC vs Mac topicban valószínű nem jön be egy olyan fanatikus Pc hívő - aki nem is látott macet, mert nem igazán tud valszínűleg hozzászólni. Olyan aki Macet használ, nagy valószínűséggel használt valaha, ill. párhuzamosan pc-t is. Márpedig aki Macra vált, annak a nagy többsége Mac hívő is lesz , ez is igaz. Persze azért vannak kivételek...
    Hogy Te I-Mac-et vennél ha pénz nem számítana, az csak azt bizonyítja hog ízlésesek és pofonok... Végül is nem vagyunk egyformák szerencsére....

    A gyorsasági tesztekre most nem térnék ki, én inkább gyakorlati dolgokból indulok ki, hogy mi hogy megy, és kész... Én nem szívok igazából nagyot pc-vel sem, macel sem, de mindegyikkkel van problémám az is igaz.... Magyarul egyik se tökéletes.

    Most OsX alatt a legnagyobb ''nemtetsző dolog'', hogy állandóan önkénényesen vál
    togatja a billenytűkiosztásom (két fajta magyar billkiosztást használok) Ez az előző verziókban nem volt ilyen vészes (ki lehetett kapcsolni nyelv bill. szinkronizálást, de itt nem találok ilyesmit :( ... Ha valaki megsúgja a megoldást megköszönöm.
    Van ugyan itt is egy kapcsolási/választási lehetőség ('' use one...'', de nem igazán segített.
    Ez az új keresőrendszer se nyerte el a tetszésemet, néha csak úgy bedöglik és nem keres semmit, meg az is idegesít hogy nem kell enterezni a keresés indításhoz, így mihelyt beírom az elős betűt elkezd keresni, (ki lehet ezt kapcsolni?) ja és van hogy meghalsztja úgy a rendszert hogy nem tok semmi máshoz hozzáférni,. ennyit a gyakorlatban a mac megfektethetetlen multitask rendszeréről....
    Valamiért a Firefoxnál - most pl hogy ezt gépelem, - nem látom az utolsó beirt 3-4 karaktert, így valahol vakon gépelek. Bár lehet ez a Firefox hibája, bár előző OsX-en nem volt ilyen gond, de lehet hogy akkor más Firefox verziot használtam...
    Most ezek a legnagyobb kínjaim a Tigernél.. Xp-t most nem sorolom :) ..

    Az utolsó mondatodról meg annyit, hogy nem kell úgy mellre szívni...

    És mégegyszer, ha nálam nem számítana a pénz, egy macminire én is beruháznák, mert tetszik.... (már volt hogy elgondolkodtam, rajta, csak aztán rájöttem hogy második gépnek luxus, kihasználni nem tudnám, első gépnek meg kevés lenne)

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz Deluxe00 #1325 üzenetére

    Biztos így van, egy proci sebességét csak és kizárólag a pi számítás mondja meg, , és ha esetlegesen mégis lassabb rajta egy adottt program az csak a rossz optimalizáció miatt van... Ez így nagyon hihetőnek hangzik, csak éppen semmit sem ér önmagában...
    Ja és nem is mondtam oylat hogy semmit nem mutat egy ilyen teszt, csak annyit hogy nálam az a lényeg hogy egyes progik hogy mennek ill. nem mennek, most akár milyen okból kifolyólag. Felhasználót hol érdekli hogy optimalizálási vagy e procceszor teljesítmény gyengeség miatt nem fut megfelelő sebességel egy progi? Sehol.
    Mármint egy átlagfelhasználót. ...
    Ja és hogy visszatérjek a konkrét esetre , az adott 3d szofot mikor csinálátk, még nem igazán volt G5, ergo biztos hogy G4-re optimalizálták.
    Mégis G5-el használható, míg G4-el gyakorlatilag nem.
    Persze azt mindenki tudja hogy a G5 jóval bikább, bár nem tom hogy teljestít pi számításban, és nem is nagyon izgat....

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz MoP_FX 57 #1328 üzenetére

    valami ilyesmire utaltam én is, kicsit irónikusabban...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz biker #1331 üzenetére

    No ez egy korrekt válasz volt ::) ...
    Leírtád nagyjából az előnyöket, hátrányokból is említettél azért...
    Van igazság amit írsz abban, az tény...

    Ilyen photoshopos problémával én nem találkoztam, bár viszonylag ritkán van ilyen feladat (hogy sok kép egyidejû átméretezése actionscriptel). Bár csináltam már ilyet.


    De azért hogy kicsit kontrázzak, OsX-nél :) nekem pl indesignot és illustratort is nem tom miért elsőre áltban nem indítja el, csak annyit csál hogy beragad töltéskor... Ha megnyitom a force Quit.. ablakot, ott látom is pirossal. Ott kilövöm, mégegyszer indítom már jó lesz. Namost ez nem egy halálos probléma (bár kicsit idegestő) de egy kezdő azért gondban lenne, mivel azt se tudja mi az a force quit....

    De összeségében kezdőnek valóban talán könnyebben átlátható mac oprendszer, nem kell ezer plusz progit felrakni, az alap filekezelés is sokkal jobb mint az explorer (más kérdés minden kicsit is hozzáértő TC-t használ windoowson.) Szóval tény hogy vannak előnyei az OsX-nek, van nagyon sok jó dolog benne. És a z Xp-t igencsak meg kell támogatni jópár progival hogy használható legyen. Ezek nagy része viszont ingyenes vagy shareware.

    Meg azt se felejtsük el hogy Pc-re azért a linux is ott van. (jó powerpc-re is lehet linuxot rakni, de én olyannal még nem találkoztam...) Egyre könnyebb telepíteni (ó mondjuk nem Debianra gondolok, bár már az se akkkor ördöngôsség), és ha egyszer valaki jól beállítja, akkor az is rendszer marad jó darabig....

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz biker #1333 üzenetére

    Cs-m van nekem is, nem CS2, nem tom miért szarakodik elindulásnál...

    Mucommandert meg még jópár maces kétablakost kipróbáltam, de egyik se jön be :( ... Macre sajnos nincs jó kéablakos filekezeleô, szvsz...

    Ja linux dtp-re használhataltan ez is tény. Bár ebbe is bele lehet kötni, de minek :9 ?

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz lapa #1334 üzenetére

    Hát akkor tévedtem, de én meghalnék tc nélkül hosszútávon... Jó elszüttyögök intézôvel is, de...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz rii #1352 üzenetére

    Ps-nek ''riválisa'' gimp...
    Hát én néztem, de - bár rossznak nem mondható - eléggé más felfogást követ. Ráadásul - legalábbis régebbi verzio - nem kezelt CMYK színteret

    [Szerkesztve]

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz biker #1350 üzenetére

    De ez nagyon szubjektiv skála , bár lehet annak is szántad....
    (végül is avval kezdted hogy ''én'')
    Mert hát DTP szempontjából linux valóban nincs szoftveresen ellátva, de van olyan terület ahol meg linux a legjobban ellátot, főleg ha ár/teljesítményt is nézzük...
    Ha mondjuk ''nagy '' játékos vagy, és ez alapján nézzük a szoftverellátotságot akkor meg Mac is elvérzik.... (jó van rá játék progi, átprotolnak dolgokat, de azért....)
    Akár hogy is nézzük - szvsz(?) - szoftverellátotsága - általánosságban - XP-nek még mindig a messze a legjobb, dehát ez van (egy darabig biztos, aztán meglátjuk mit hoz a jövő...)....
    Persz ez csak az egyik szempont, és Te nem csak e szempontból nézted,....

    [Szerkesztve]

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz faster #1355 üzenetére

    Hát aki PS-t kipróbálta, dolgozik vele az általában nehezen fogad el mást....
    Pc-n ugyan alteratíva lehetne gimpen kívül a corel cucca ( photopaint ) meg akárr - hú most nem jut eszembe, nagyon ki akartam mondani , megvan, paintshop pro, meg biztos még jó csomó, de...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz faster #1359 üzenetére

    Én még nem találkoztam olyannal aki Ps után másra könnyen és szívesen á áttért volna másra... De ettől még persze lehet ilyen....

    Persze ez igaz lehet máshonnan is, ha valaki Gimpel kezdett ahhoz ragaszkodik. , azt szokta meg, az áll kézre nekik.
    Sőt olyat is ismerek aki nagy Paint Shop Pro hívő...

    paint.NET-ről még nem is hallottam.... :(

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz biker #1363 üzenetére

    Első mondatod ugyan nem értem, de DTP= Desktop Publishing. Quark, többiek pl...

    Nem mondtam hogy nincs játék. Csak:
    1. Kevesebb (+ lasabban jönnek ki áltban szvsz)
    2, Ha neadj isten warez progit keresgélsz , nehezebb dolgod lesz (bár persze mi nem teszünk ilyet...)
    3, Hol állítassz be antialaist stb-t? Én nem találtam ilyet, de lehet én vagyok béna (nagyon nem is kerestem ugyan)
    4, A csúcsszuper Dualprocis G5-be 9600 pro-t raknak?
    Anno mikor G4-en meloztam MX200-as (de lehet440 ?) volt a gépembe, egy olyan gépbe ami jóval drágább volt mint az én otthonim, amiben egy Ti4200-as figyelt... Ettől függetlenül nagyon jókat Quake 3-tunk rajta előző melóhelyemen, az antialias hiánya nem igazán zavart, viszont az 1 gombos egér inkább :(. (mégse mondhattuk főnöknek, Te Q3hoz kellen egy 3 gombos...) Fel is mondtam :) ...
    Szóval én csak arra akarok kilyukadni, akár hogy is nézzük Mac nem játékra van kiatalálva, bár lehet rajta játszani. Mint ahogy irodai célra is lehet használni egy G5-öt, de hát nem arra van kiatalálva...
    Persze PS2 meg Xbox van játékra kihegyezve, de azért PC-t is sokan vesznek azzal az elsődleges céllal hogy játszanak rajta. (És a moduláris szerkezet miatt könnyebb összerakni egy PC játékgépet - megveszed minden elemből a legdrágábbat, és akkor van esély hogy 1 évig minden játék elfut rajta bazinagy felbontásban :) )

    Textura problémám PC-n személy szerinte egy Unreal verzioval volt még a Ti4200 ideében, de rájöttem hogy ősrégi a driverem, felraktam az újat, azt kész. Bár ez tovább tartott mint tíz perc, letöltés, telepítés, újraindítás.
    Bár nem játszok hú de sokat, mostanság pláne...
    Online snapszernek meg mindegy min nyomom (bár sajnos Macen nem igazán sikerült belőnőm, pedig próbáltam legújabb javat felrakni :( )

    Regedit meg mekkora király :) ?!

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz biker #1367 üzenetére

    Azé Win98-al jönni nem fer...
    Ha Te azt mondod, én azt mondom Os9...
    Sokan ugyan szerették, de én nagyon utáltam... :(
    Állítólag régebbi Os-ek jók voltak, nekem 8-as hoz kis mértékben, 9-es valamivel több közöm volt, de nagyon nagyon hate. Instabil volt kb mint win98, ha nem jobban, a többi problémára már nem nagyon emlékszem, de fúj :) ...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz biker #1371 üzenetére

    Hát sajna nem mindenhol. Tehát az olyan játéknál aol lehet a setupoban állítani ott tudsz, ahol nem ott nem...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz biker #1370 üzenetére

    Hát gameportot azé xp is lekezeli....
    Vagy nem?
    Hangkari meg milyen régi hogy nem kezeli? Még az SB16-ot is felismeri. az Xp, legalábbis ha jól emlékszem volt XP-SB16 cuccom egyidőben (ISA-s)...
    De ezek csak tippek, elismerem.
    Amúgy nem tom mi az az RBR :) ... (csak a DTP-t tudom, mimndig csak a munka ... :) )

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz Pacák #1376 üzenetére

    Lehet, ez már olyan régen volt hogy én nem melékszem :( ... Az is csak tipp hogy Xp alatt egyáltalán használtam, lehet csak 98 alatt.... A kártya még megvan, de ugye isa port hiányában nehéz kipróbálni :) ....

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz rii #1386 üzenetére

    Lényeg hogy nyomtat nem? :)
    De asszem én is jártam így különben...
    Két nyomtatóval próbálkoztam ez irányban (csak érdekesség képpen) Az egyik működött, a másik nem. Mondjuk hozzá kell tenni hogy a nem működőnek nem volt maces drivere, és vmit meg kellett adni, hiába látta a hálózaton. Vagy vmi ilyesmi volt ha ól emlékszem..
    Mondjuk sokat nem szüttyögtem vele, csak érdekesség képpen néztem, mivel van azon kívül még 4 nyomtató ''tiszta'' mac hálón, egy ezekből meg közvetlenül az én gépemen. Bár gondolom ez nem érdekel, meg nem is vigasztal :) ...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz Deluxe00 #1385 üzenetére

    Elvileg bármi jó lehet. Hogy 100%-an Mac kompatibilis... Hát persze, biztos az a tuti... de megvan a felára is...
    Ha van lehetőséged kölcsönrammal szerintem megpróbálhatsz egy ''normal-'', elvégre mac nem igényli a tuning ramokat... Szvsz...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz MoP_FX 57 #1391 üzenetére

    Én detto...
    És had mondjam egy olyan (ellen) példát, hogy ve(te)ttem 2x512 plusz ''mac ready'' kingston ramot, ugyan olyat ami alapban a gépben volt. És ezután a gép instabillá vált, gyakran fagyott... Mondjuk 100%-ig nem bizonyosodott be hogy a RAM volt a bûnös - hosszú történet - de biztos ami biztos alapon maradt az eredeti 2x 512 M...
    Bár ez egy nesze semmi... történet, de....


    [Szerkesztve]

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz MoP_FX 57 #1412 üzenetére

    Szerintem is holt felesleges 2 Giga, átlag/normál használathoz...
    De még DTP-re is elég az 1 Gb, extrém esetektől eltekinteve (áltban nem 40 db 50 megas képet szerkeszt az ember...)
    Legalábbis nekem nek okozott nagy problémát hogy 12Gb van cégnél macban, és 1 otthon PC-ben.
    Persze ártani nem árt, ha nincs másra költeni akkor had szóljon...
    Ez meg az én véleményem szigorúan :) ...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz biker #1395 üzenetére

    Abban egyetértünk hogy semmi sem 100%-an tökéletes :) ...

    Viszont nálam tök gyakran egy programon belül átváltogat az a billkiosztás, és baromi idegesítő, hogy még a legegyszerűbb billparancsokkal is állandóan szívok, pl apple+z-vel :( ...

    A másik, ez az új kereső ami szerintem nagyon kiforratlan, pont tegnap is szívtam vele. Beírtam egy olyan szót amiben hosszú ő van - személy szerint én nem használok filenévben ékezetet, de amit kerestem így töltöttem le, át meg nem neveztem -
    Csak gondolom hogy az ''ő'' a ludas (egy 4 betűs szimpla szó)
    Elkezdi kerregetni a winyot, minden más task elérhetetlen, vagy ha el is érem használható lassú... 10 percig vártam - közben próbáltam mással foglalkozni, nem géppel hogy gyorsabban teljen az idő, de 10 percig bírtam -, aztán elkezdtem kilődözgetni a taskokat, majd restart, mert leáálítani persze a keresét nem igazán lehet, az ablakot hiába csuktam be...
    Szóval szerintem se 100%-os ... :) ...

    XP meg otthon most elkezdett szarakodni, 2 naponta újra kell indítanom, mert belassul. Bár sejtem melyik progi a hunyó ,de mivel szükségem van rá, egyenlőre együtt élek evvel.
    OsX én tapasztalatom szerint is tovább birja valóban a kiképzést (tehát nem kellene évente ujratelepíteni, de ennek egyik oka hogy nem szemetelem annira tele, másrész meg mivel mindig jön az új verzio, ezért mégiscsak újra van telepítve :) (rátelepítést én soha nem csálok) ...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz biker #1415 üzenetére

    Hát igen, az a baj hogy az enyémben :( ...
    Há máséban lenne, engem sem idegesítene :)

    Amúgy ez a fönti - jobb felső sarok beli ( spotlite-, ha így írják) - dologra vonatkozik, vagy desktop állapotban - vagy filekezelésnél - apple+f-re?

    Mert ha jól gondolom, és jól vettem észre - bár ebben nem vagyok biztos - nem ugyan az az eredmény.

    [Szerkesztve]

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz Deluxe00 #1418 üzenetére

    Én csak azt nem értem - bár nem vagyok egy nagy RAM szakértő - hogy amiket írsz azok áltban tuning RAM-ok - ha nem tévedek - tehát azért vesznek ilyet az emberek hogy jól megtolják...
    Viszont a MAC-re nem jellemző a nagy tuning, tehát...
    De ezt csak félve kérdezem ill. jegyzem meg.

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    Ez nagyon tetszett: :)
    ''Az Apple egyik alelnöke, David Moody azt mondta a Cnetnek: ''Számtalan többgombos egér van a piacon, de mindegyik bonyolult. Mi nem voltunk hajlandóak feladni a dizájnt, sem a könnyű használhatóságot.''''
    Magyarul bonyolultak a többgombos egerek, ergo eddig ezért nem gyártották Apple-ék, viszont amit most ôk csináltak, az egy pofon egyszerû többgombos. Kész. Biztos attól egyszerûbb, hogy úgy néz ki mintha, pedig dehogy...
    Marketing mindenek fellett.

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz Macc #1453 üzenetére

    Na ne, ez olyan naiv hozzáállásnak tűnik...
    Hogy lehet egy design bonyolult. Jó, bele lehet magyarázni, de...?
    Szerintem arra gondolt hogy az eddigi több gombos egereken túl bonyolult volt a gombok elhelyezése...
    Abban egyetértünk hogy az egygombos az átlátszó design miatt jól nézett ki, ez viszont, hát igen tipikus szappan, akár hogy is nézzük.

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz biker #1455 üzenetére

    Jó, akkor igazatok van, meg mindent meg lehet magyarázni...
    Eddig akkor azért nem gyártottak több gombos egeret, mert túl bonyolultan nézett volna ki, és azt meg nem akarták. (Valamint biztos gondoltak az egy ujjal élők népes táborárá, hogy ők se legyenek hátrányosan megkülönböztetve) . Ez valószerűen hangzik. (jó olvastam egy állítólagos okot amit állítólagosan SJ. mondott hogy miért is, és ő nem ezen okokat hozta fel, de én kifordított logikával a fenti következtetésekre jutottam :) )

    Amúgy szerintem hogy mit is akart mondani, azt talán akkor derüne csak ki hogy ha látnánk az angol eredetit, mert hogy hogyan fordították az egy dolog...
    Tehát ha valaki tudja hol található az ominózus mondat englishül akkor ne tartsa magában... (kivéve ha nekem van igazam, és nem szeretné hogy ez a tény kiderüljön :) )
    (amúgy észerevettem hogy a topicok - nem csak számteches topikok - többségében áltban más álláspontot képviselek, mit az adott topicban lévő emberek zöme. Úgy látszik én más vagyok. Outsider. Meg misfit. Vagy egyszerűen csak látens buzi :) ?

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    No ha már így átalakult a topic neve - ami szvsz nem volt egy jó ötlet - akkor feltennék egy Maces kérdést. (digitalizálással - is - foglakozók előnyben..)
    Adott egy régebbi powerbook, amin van egy film, (gyakorlatilag lényegtelen minlyen formátumban) és adott egy külső -asztali - DVD felvevő. Mind a kettőn van SVCD cucc, a laptopon kimenet, a felvevőn - ha jól értelmezem - ki és bemenet is.
    Kérdés hogy lehetne felvenni a laptoprol e filmet közvetlenül SVCD-n keresztül?
    (más kimenet is jó lenne persze, csak ezt találom a legjobbnak, vagy talán a egyetlen - elvileg - járható útnak)
    Tehát a lényeg csak annyi lenne, hogy hogy tudom beállítani a laptopnál hogy az SVCD kimenetre rakja a video jelet? Milyen progival lehetne megcsálni?
    Vagy egyéb ötlet a feladat megoldására?
    (A pb-ben nincs belső DVD író, küső USB-s, firewares DVD író sem jöhet szóban, tehát csak a fent felsorolt eszközök)
    Ha valakinek van ötlete, köszönettel várom...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    '' Mivel láttunk már néhány eredeti Apple-rendszert, megalapozottan jelenthetjük ki, hogy az Intel Pentiumon futó változat ugyanolyan gyors, nem szaggat, nem fagy. Háromdimenziós gyorsítást használó kezelőfelülete a több tucatnyi ablakot pillanatok alatt széttolta, összehúzta, Dashboard és Exposé meg sem kottyant neki. Ennyi idő alatt a Windows talán még egy ablakot sem tud becsukni.''
    ...
    ''jó hardvert igényel az OS X. Csak akkor hajlandó elindulni, ha a processzor ismeri az SSE2 utasításkészletet, és van benne grafikus gyorsítókártya. Ez persze manapság igazán nem nagy szám, a Wikipedia egyik bejegyzése szerint az önkéntes tesztelők több mint százötven különféle számítógépen sikeresen futtatták. Saját teszthardverünkben 3 gigahertzes P4, 1 gigabájt RAM és egy ATI 9550 grafikus gyorsító volt.''
    Forrás:
    http://index.hu/tech/szoftver/macosx0829/

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz rii #1478 üzenetére

    Most ne ezeken az ''apróságokon'' lovagoljunk :) ...
    Én csak azért linkeltem be, hogy (ha igaz amit állít a cikk) egy ''átlagos'' Pc-n is el fog menni az OsX, gond nélkül...
    Persze ha csak Intel procin akkor rákapcsolódtam a cumira, mert azé holmi OsX végett nem fogok AMD-ről váltani :) ...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz rii #1480 üzenetére

    Hát én aztat nem tudom (de ezé valszínűnek tartom), de a cikk szerint ugye igen.
    Én azé az új ''kindózt'' is igencsak várom ... (sőt jobban, mea culpa)...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz rii #1483 üzenetére

    Remélem jövő év... De a hivatalos időpontot nem tom...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz moonman #1484 üzenetére

    Ki mint állat...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés