Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victoryus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Victoryus #28227 üzenetére

    Tegnap este mikor kellett volna, megint nem volt csak 1024*768-as max felbontás. Tele a **** az egész htpc-vel. Ott kezdődött a probléma, hogy 1080p-ben néztük a Trónok harcát minidlna-val a tv-én, ám kb 20 perc után az elejére ugrott. Előre tekerni meg nem lehet minidlna-val soha, ha van felirat. Hiába van magyar is, csak az angolt látja a tv... na mindegy, az is jó, értjük, csak nem szeretjük.
    Na mondom ok, akkor ott a VLC a T620-on... aha, 1024*768, vagy kevesebb lehet a felbontás. Pont egy napja írtam, hogy minden ok, újra normálisan látja, hogy 4k-s tv... Igen, megint volt valami újraindulása, és megint elcsesződött. Semmit nem telepítek, örülök, hogy megy a minidlna, samba meg a torrent... vagy inkább megyeget.
    Végül felmásoltam pendrive-ra, és onnan már magyar felirattal is ment egyrészt, plusz sokkal szebb a kép valamiért. Durva, hogy ugyanaz a forrás, ugyanaz a lejátszó program, hiszen a tv játssza le...
    Még egy, a Samba... Telefonról, Win10-ről ok, Win8-as gépen meg hiába akarom csatolni a megosztást, mindig azt írja, hogy érvénytelen felhasználói név vagy jelszó. Egy darabig üzemelt gond nélkül, kb 2 hete meg nem megy. Ha létrehozok másik samba felhasználót, azzal csatolja a Win8, de akkor meg jogosultság problémák lépnek fel, amikor mondjuk a Linuxon a Win8-as gépről feltöltött felirat fájlt akarom betenni egy filmhez...
    Kipróbáltam több verziót is: simán t620 vagy \\t620\t620 vagy t620\t620... ez az utolsó a helyes ha jól tudom. Ezzel annyi történt, hogy a csatolt hdd gyökér mappáját egyszer láttam, de egyik könyvtárba se lehetett belemenni.
    T620 a user neve, ez az alap felhasználóm, amivel telepítettem a linuxot.
    Durjam le a francba az egészet, hátha egy újratelepítés megoldja a gondot?

    Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Új hozzászólás Aktív témák