Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Revolit

    senior tag

    válasz #214 #64828 üzenetére

    Miért must have a komoly szimuláztorozáshoz a PC? Ezt sose értettem, nekem kicsit elitizmus szagú. Vagy mit értünk "komoly" alatt?
    Régen versenyeztem ligában PC-n (rfactor, akkor még nem volt se iRacing se ACC). Már egy ideje (hosszú kihagyás után) Gran Turismo van csak, és nem érzem kevésbé élvezetesnek, sőt. Ráadásul komoly versenyeket szerveznek, személyes döntőkkel, meghívókkal és komoly díjakkal (mondjuk én nem ezen a szinten mozgok). Egy átlag embernek szerintem bőven jó, hacsak nem a következő Michelisz Norbit akarja valaki kinevelni, de még arra sem tudnám azt mondani, hogy ne lenne jó a GT sorozat. Egy szimulátor sosem fogja helyettesíteni az igazi versenyzést, de a többségnél nem is ez a cél szerintem.

    Amúgy ott van például Hencsei Benjámin mint magyar GT7 versenyző, nemzetközi sikerekkel, ő pl nem űzi "komolyan"?

  • Cyborg

    őstag

    válasz #214 #64828 üzenetére

    Köszi a hozzászólásokat.

    Most gyors átfutottam ezt a Fana X Thrustmaster kérdést.
    Remélem jól számolok:

    Fanatec Alapszett, amivel kötelező indulni: 400ezer HUF
    -Fana GT DD Pro wheelbase 600€ - 240ezer
    -Fana CSL Pedals LC 200€ - 80ezer
    -Fana CSL Elite WRC kormány 200€ - 80ezer

    Extra : 182ezer HUF
    -ClubSport Shifter SQ V 1.5 259€
    -ClubSport Handbrake V1.5 130€


    Thrustmaster alapszett : 140ezer HUF
    Thrustmaster T300 RS GT – 140ezer

    Extra : 253 ezer
    -Thrustmaster TTS Handbrake 106ezer
    -Thrustmaster HT8A Shifter 75ezer
    -Thrustmaster T-LCM pedál 72ezer

    Kihagytam valamit a képletből?

    A thrustmaster Ps kompatibilitását mindenütt írják árukeresőn, de akkor ez még kérdéses, hogy egyáltalán ráaggathatók-e az extrák a T300-ra, és, ha igen, mennek-e ps-sel.

    A fanatecnél elég nagy a kezdő befektetés, egy vagyon, de akkor az időt állóbb lenne, és igazából arról már váltani se kellene.
    Szóval az itt a dilemma, hogy ad-e a Fana annyival több élményt, mint amennyivel többet kér? :)

Új hozzászólás Aktív témák