Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Stanlee #32106 üzenetére

    igazából egy hisztamindiétából baj nem lehet, csak rohadt nehéz megcsinálni

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz Stanlee #32106 üzenetére

    Ahogy korábban is utaltam rá, az MCAS sem teljesen tisztázott még külföldön sem, "új" és igen összetett immunprobléma, egyedi terápiára van szükség sok esetben. Tehát ezen a vonalon is még sok a tisztáznivaló, viszont egyre több jel utal arra, hogy a Covid és az MCAS hatásos kezelésében egyértelmű összefüggések fedezhetők fel. De ahogy írod is, majd a később lesz ezt megerősítő vagy cáfoló konszenzus. MCAS betegek körében egyelőre nagy a remény, hogy a vírus ellen kifejlesztendő / alkalmazandó új gyógyszerek egyúttal az ő betegségükre is hatásosak (mostani gyógyszereknél hatásosabbak) lesznek.
    Európában német és osztrák orvosok a pionírok a hízósejtaktivációs szindróma témakörében, de világszinten a legjobb szakértők amerikaiak (például Dr. Lawrence Afrin). A hazai helyzetet inkább hagyjuk, az MCAS "társtüneteként" vagy inkább mellékhatásaként jelentkező hisztamin intoleranciát sok magyar orvos még mindég tagadja. Mellékszál, napokban jelent meg az első hisztamindiétás könyv magyarul, a szerző a vele készített interjúban nagyon finoman leírja az ezzel kapcsolatos mai magyar orvosi helyzetet. Én nem tudnék róluk ilyen finoman nyilatkozni... Jártam úgy, hogy súlyos anafilaxiás rohamom után voltam tüdőgyógyászaton kivizsgáláson, kezemben a Németországban csillió pénzért magánlaborban csináltatott, hisztamin intoleranciát igazoló diagnózissal, a magyar pulmonológus főorvosasszony mindezek ellenére kerek.-perec kijelentette, hogy márpedig hisztamin intolerancia nincs. Arra természetesen válaszolni nem tudott, hogy akkor mi váltotta ki esetemben a rohamot, ami majdnem elvitt.

    Parci #32107: amikor nincs más választásod, a lehetetlen is megvalósítható.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

Új hozzászólás Aktív témák