Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacafaca

    őstag

    válasz t72killer #113409 üzenetére

    elmondok egy titkot: tavaly egy jóízű rottyantás után futott a nép teszteltetni, most meg kb mindenki telibeszarja/ el sem küldik, mert más az nyugi...szóval lehet itt okoskodni, a valóság odaát van

    BalanceR 🤦‍♂️

    [ Szerkesztve ]

    Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

  • Qtya123

    őstag

    válasz t72killer #113409 üzenetére

    "A nép 90%-a 1 mondatnál hosszabb mondanivalót nem ért meg"

    Ez kb minden problémának az alapja és nem csak covid terén. Persze sok más országban is ez a szint. Maximum két különbség van: a politika milyen mértékben tolja túl ennek kiaknázását, illetve egy ilyen egységagyú pógár mekkora eséllyel él jól az ostobasága ellenére az adott országban.
    Magyarországon ahogy látom egybites aggyal az esetek 90%-ában csak tengődni lehet és ezért gondolok szomorúan arra, hogy igazából lehet bárki itthon hatalmon, mi mindig is egy félig eliszaposodott pocsolyának a népei leszünk, akik vergődnek jobbra-balra, de igazából nem tudjuk felfogni, hogy mi a baj, csak látjuk, hogy toporgunk egy helyben és nézünk bambán, hogy ez miért van... Ez amúgy engem nem dühít, hanem végtelenül elszomorít és nem tudom, hogy pontosan hová vezet az elkövetkezendő úgy 50 évben, amit még ezen a bolygón való létezéssel szeretnék tölteni.

    Hogy ezt a nézünk bambán dolgot egy konkrét példára is vetítsem, mint mikor a nagymama hirdeti, hogy a zorbánra szavazok, mert az legalább ad is, mellette meg néz bambán, hogy az unokáját - aki pedagógus volt, csak ugye 160e Ft-al Bp-n rájött, hogy éhen hal - miért ezer évente láthatja a családjával együtt és miért költöztek a hanyatló nyugatra.
    Én úgy gondolom a fenti bambás példát az emberek többségénél valamire ki lehet vetíteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák