- Hálózati / IP kamera
- Az AI és a felhő számít, a tiszta energia nem: jó a szén is a tech szektornak
- DIGI kábel TV
- Sweet.tv - internetes TV
- Milyen routert?
- Vírusirtó topic
- Az NVIDIA szerint Trump kormánya alatt is folytatódik a globális együttműködés
- Synology NAS
- Megkereste Elon Muskot a TikTok vezetője
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
Új hozzászólás Aktív témák
-
doooo
veterán
Ha idézet a cím, miért nincs jelezve, hogy az?
-
doooo
veterán
válasz ergoGnomik #2 üzenetére
"Hozzátette: ez viszont a globális ellátási lánc szétválását okozza, megfordítja a globalizációt a világban".
-
Aprósólyom
addikt
Nem is olyan rég, még visszakozott a TSMC, hogy máshol gyárat építsen, most pedig már gondolkodik, egyeztet európai gyárról? Csak nem rájött, hogy ha kimarad a gyárépítési lázból, akkor lemaradhat?
Amúgy ezek a kijelentések, olyan mint eső után köpönyeg, bár nem tudom mikor hangzottak el... De az biztos, hogy a folyamatok már régóta zajlanak, jóformán semmi újat nem mondott. Már a Trump adminisztráció alatt is elérték, hogy korlátozza az ASML a technológiai exportot kína felé. Ha jól tudom 24 v. 27nm gyártástechnológia a maximum amit exportálhatnak.
Javítsatok ki ha rosszul tudom.Jevons paradox
-
"A TSMC is több országban terjeszkedik az USA mellett, bár a legfejlettebb technológiáit Tajvanon tartja."
Es milyen rohadtul nagyon igazuk van! Kedves nyugati cegek, ezt ideje lenne nektek is felfogni vegre."Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin
-
simonzé
addikt
Azért egy tipikus felhasználási módra bőven megfelelnek a 2-3 éves technológiával gyártott chipek. Egy mosógépbe, okoseszközbe, autóba nem kell 3 nanométeren gyártott cucc. A mobilba igen, de azokat a chipeket nem fogják nyugaton gyártani pár éven belül.
A legfontosabb az egészben az, hogy a globalizáció eddigi formája nem fenntartható. Sajnos ez az eddigiekhez mérten sokkal több háborúval fog járni, amit az elmúlt évtizedekben a kölcsönös technológiai/gazdasági függés megakadályozott.I don't fit in. I fit out.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
válasz ergoGnomik #6 üzenetére
SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3 x Q8 | HTX Ace | Icemat 2.0▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.
-
kilua
senior tag
Na igen, mind USA mind Dél Korea rájött, hogyha egy Tajvani balhé miatt kiesik a világ modern chipgyártásának tekintélyes része, az ma már globális katasztrófa lenne.
De miért mondja hogy megszűnik az olcsóság? A verseny általában lenyomja az árakat.
[ Szerkesztve ]
-
doooo
veterán
válasz ergoGnomik #6 üzenetére
De idézet. Az ő állítása. Amit idéztek/megismételtek (ha szó szerint, ha nem; persze eleve egy fordításról van szó, tehát ugyanúgy eleve kérdéses a szószerintiség is vagy az, hogy a cikkíró interpretálta az alany szavait, vagy idézte; ha meg a cikkíró nem volt következetes a saját fordításával kapcsolatban sem, az ismét csak az ő hibája).
A lényeg, hogy a cikk alanyának szavairól, szubjektív véleményéről van szó, ami nincs jelezve, hanem ehelyett általános igazságként van reprezentálva, és ez nincs rendben. Ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
csibe1
addikt
"A verseny általában lenyomja az árakat."
A verseny igen, a kartellezés meg nem, mint a merevlemezeknél.
Ha nagyjából egy időben lesznek készen a gyárak, és a gyártástechnológia is azonos lesz, meg a gyártási költség is hasonló akkor megette a fene.
Tökmindegy lesz, hogy kitől veszed; mert kb. mindenhol ugyanannyiba fog kerülni." Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "
-
ergoGnomik
tag
-
doooo
veterán
válasz ergoGnomik #12 üzenetére
Ha már idézés, meg fogalmak: tartalmi idézésről hallottál már?
Ahogy írtam: " ha meg a cikkíró nem volt következetes a saját fordításával kapcsolatban sem, az ismét csak az ő hibája".Itt meg az eredeti idézet: [link]
Ami eleve fordítva van kínairól.
Tehát itt, kétszeresen fordítva, címben egyféleképp írva, cikk szövegében másféleképp szerepel (méghozzá függő idézés/függő beszéd nyomán; újabb fogalom, amire rákereshetsz) ugyanaz a gondolat... és a lényeg továbbra is, az amit nevetséges módon nem akarsz felfogni: ilyen módon, ilyen címet nem lehet adni egy cikknek (vagyis lehet, de sok jóra nem vezet).Mert amúgy mi is a cím szövege, ha nem ennek az embernek a szubjektív véleménye, annak az idézése? Mi? Örökös igazság? Bizonyított, objektív tény? Meg tudod ezt magyarázni trollkodás nélkül? Ha nem, akkor egyrészt hívhatunk pár moderátort, hátha segítenek dűlőre jutni (mivel ugye a trollkodás tiltott), másrészt mindig ott az opció, hogy ne írj semmit se.
[ Szerkesztve ]
-
ddekany
veterán
2-3 éves mindenre elég lenne átlagembernek, mobilba is. 5-6 éves lemaradás szerepel a cikkben, de az is nagyon kevés ilyen téren (most már). Érdekes lenne tudni, az mennyire pontos megállapítás. Most van némi zavar, hogy amit tud SMIC fejlettebbet gyártani, az a régebben vásárolt ASML gépekre épít-e. Ha igen, tehát annyi van amennyi most és kész, akkor ha növelni kell a gyártókapacitást (mert teljesen önállátónak kell lenniük), akkor hány éves technológiával tudják ezt kielégíteni.
Meg persze ott a másik kérdés, hogy szerver/szuperszámítógép oldalon mi lesz, ha van X év lemaradás, mert ott valószínűleg van és lesz látványos fejlődés NN támogatás miatt (is).
-
caprine
senior tag
Nekünk is inkább chipeket kellene gyártanunk nem aksikat.
Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)
-
ceia
őstag
Ha nem lesz globalizáció, az csak jó. Ne is legyen. A drágaság már úgyis megvan, és meg is marad. A globalizáció ezen nem változtatna.
#16 caprine Chipgyártás? Intézd el. Az autókba akku is kell, amíg nem lesz chipgyártásunk, azért az akkugyártás sem rossz. Örüljünk, hogy jön ide valami.
it's more fun to compute
-
doooo
veterán
El foglak keseríteni: globalizáció lesz továbbra is. Nem fog neki egyetlen diktátor sem véget vetni. Nincs erő a világon, ami képes lenne neki véget vetni. Az emberiség fejlődése egyszerűen megköveteli ezt. Vagyis már megkövetelte, azért vagyunk most itt, ahol. Gyakorlatilag minden, ami az életünket jellemzi jelenleg, a globalizációnak köszönhető.
Ne használj fogalmakat meg szavakat, amiknek nem tudod a jelentését. -
stellaz
veterán
Az életünket a pazarlás és a környezetszennyezzés is jellemzi. Ez is a globalizáció velejárója.
Az életminőséget sok minden befolyásolja, pl a környezet épsége is, de hogy mást ne mondjak a nagy ugrás az volt, amikor lehetővé vált a mobil kommunikáció,.nem pedig az, amikor egy újabb chipset miatt gyorsabban fut az Instagram.
Szóval összetett kérdés ez és nem lehet annyival lesöpörni, hogy de hát akkor masszál vissza a a fára. -
icp1970
senior tag
Sajnos eddig nem jött be,hogy a verseny le nyomná az árakat. Főleg a kartellezések miatt.
-
noPublicFG
senior tag
válasz Aprósólyom #4 üzenetére
Mert a helyzet a következő:
Kína lerohanja Tajvant. Megszűnik a chipgyartás. A jófej USA tárt karokkal befogadja a teljes R&D részleget. USA világelső a chipgyártásban.
A másik lehetőség, ha a TSMC előre gondolkodik, és "B" tervben építenek egy(több) saját gyárat külföldön, ahova ki tudják menekíteni a R&D-t.plus ça change, plus c'est la même chose
-
-
Aprósólyom
addikt
Pont ez jutott eszembe. Állítólag mennyiségben ma a kínai flotta a legnagyobb. Mi van, ha úgy dönt a kontinensi kína 1-2 év vagy 5-10 év múlva, hogy az egy kína elve szerint nyomást gyakoroljon az aktuális politikai vezetésre és pl. tengeri blokád alá vonja a sziget külkereskedelmét pár hónapra? Semmi erőszak, csak bizonyos termékeket nem enged se ki, se be, mert még kikötés előtt átvizsgálják nemzetbiztonsági kockázatokra hivatkozva, vagy mert Teli hold van.... igazából bármit mondhatnak majd, ha az USA túlságosan beavatkozik ott, ahol a nemzetközi jog szerint is Kínai területen tevékenykednek.
Már így is vakarhatják a fejüket a résztvevők az ellentmondások miatt: hogy a nemzetközi jog szerint Taiwan Kína része, de Taiwan kap ASML technológiát, a kontinensi Kína nem.
Igaz, hogy rizikós egy blokád, de hát Pelosi látogatásával már gyakorlatoztak erre egy ici-picit. Az elkövetkező évek politikájától, diplomáciájától fog függni, hogy ezek az érdekfeszültségek tovább erősödnek vagy lazulnak kicsit. Izgi...#26 noPublicFG. Az nem opció, hogy Kína lerohanja Taiwant. Ezt már szakértők kifejtették. De politikai szempontok szerint sem érné el Kína a célját, ha durva erőszakot alkalmazna. gyaníthatóan nagyon hasonló lenne az eredmény, mint most pl UA-RU kapcsán, ahol még az orosz nemzetiségű ukrajnaiak is ellenszenvet, gyűlöletet éreznek most az orosz vezetéssel szemben. De Honk-Kongi státuszkó erőszakos megváltoztatása után is pár százalékot erősödött a taiwani lakosság jelenlegi állapotok fenntartásának a támogatottsága. Bár még mindig nem elhanyagolható azoknak a száma, akiknek mindegy + akik azonnal csatlakoznának a kontinensi kínához.
Úgyhogy még egy jó darabig elhúzódhat a jelenlegi státusz. Nem feltétlen kell elkapkodnia a TSMC-nek. Valószínű ezért fontolta meg, hogy épít külföldön is, még ha nem is aktuális csúcsot viszi oda. Az már részlet kérdés. Csak épüljön be valahova külföldön, ha menekülni kell, akkor azonnal költözhessen.[ Szerkesztve ]
Jevons paradox
-
doooo
veterán
Nem, ez a túlzásba vitt profitorientáltság következménye. Meg az ésszerűtlenségé.
A kommunikáció is csak a globalizációval tudott ilyenné fejlődni. Meg a chip is, az Instagram alá. Sőt, az Instagram is.
Nagyon sok teendőnk van a következő pár évtizedben, de a globalizáció egyrészt állandó, tehát felesleges küzdeni ellene, másrészt ugyanúgy elengedhetetlen a problémák megoldásában is. Mivel egy globális társadalomban élünk, és mindenkit érint minden. A klímakatasztrófa meg a biodiverzitás hanyatlása végképp. Ezek a legégetőbb kérdések. Ezért hívják őket egzisztenciális válságnak (mely mindent és mindenkit érint a bolygón). -
stellaz
veterán
A megoldást valahogy mindenki úgy képzeli, hogy az életszínvonalából nem kell lejjebb adni, lásd 2,5 tonnás villany suvok, mint a bolygó megmentői. Pedig a megoldás a villamos, a kerékpár és a séta. Meg hogy lehetőleg mindenki a seggén marad.
De ez ugye nem opció, mert az olyan lenne, mintha visszasűlyednénk az állati sorba. Ugyebár.[ Szerkesztve ]
-
doooo
veterán
A megoldás nagyon sokrétű. Az élet minden részét érinti. De az is tévhit, hogy ez feltétlenül feladással jár. Változással jár, nem feladással. Amúgy is kérdéses bárminek is a pozitív hozadéka, ami több negatívval jár, pláne hosszú távon. Márpedig számos, sokak fejében kényelmi dolog, amiről le kellene mondani, valójában egy borzasztó rossz dolog, ami összesítve sosem volt pozitív az egyén életére nézve. Például a "minden nap együnk fél kiló vöröshúst" típusú felfogás, ami szépen kivégzi az embert évtizedekkel a szükségesnél korábban. Vagy a fosszilis üzemanyagok, amik szintén kivégzik az embert (meg a bolygót) idő előtt. Ami oké, belefért korábban, a fejlődés része volt, de mára már nem az, a döntő többség számára semmiképp. Az energiatermelésben sem. Mindent meg tudunk oldani másképp, csak az akarat kell hozzá. És ezt már évtizedekkel korábban elkezdhettük volna, amikor még töredéke volt jelen ezeknek a problémáknak. De a profit fontosabb volt. Most ezért kell gyorsabban cselekedni. Aki meg képes felfogni a dolgok súlyát, az tudja, hogy még ha visszalépés is lenne az életszínvonalban (ami nem igaz), akkor is megéri, a most élő összes bolygólakó, meg a jövőbeli generációk miatt is.
-
ddekany
veterán
Kisember szintjén a lényeg kb., hogy soha ne vegyél semmit (csak amikor tényleg muszáj), ne utazzál feleslegesen járművel (pl. nyaralni), ha igen, akkor tömegközlekedéssel (kocsi birtoklása erősen kerülendő), ne egyél húst (és még pár nem hatékony dolgot), meg még van pár egyéb kulturális de irracionális megszokás (pl. feleslegesen gyakori ruha mosás, stb.). De ezzel össze is omolna másnap a gazdaság, mert hirtelen leesne töredékére a fogyasztás. Szóval ez sem ilyen egyszerű, de, gazdag helyeken, mint Magyarország legtöbb városa (hogy tölün nyugatabbra lévőkről ne is beszéljünk), nagyon könnyen vissza lehetne venni. Ezt sem hajlandó megtenni az emberek 95+ %-a. Majd ahogy kifogy a pénzük persze... Mert ha már nem jut semmi, az úgy néz ki, hogy vagy semmit nem ér (infláció), vagy elfogy a pénz a bankszámláról.
[ Szerkesztve ]
-
doooo
veterán
Persze, rendszerszinten kell szabályozni az egészet, ami nem lehetetlen demokratikus helyeken sem (világszinten sem), hát még ilyen... helyeken, mint Magyarország.
Meg persze a mosásnál pl. tényleg nevetséges, hogy egyesek mit művelnek, ez környezetszennyezés nélkül is abszurdum.
Húst meg lehet enni továbbra is, csak kevesebbet, meg nem a legegészségtelenebbet (aminek előállítása a legszennyezőbb is, tehát win-win mindenkinek).
Mondjuk a szegénység meg a vízhiány, meg a hasonló dolgok majd átrendezik a fejeket itt is (belföldön). Meg a porviharok, meg a termények pusztulása, meg stb, stb.
Azért az elmúlt évek extrém időjárása (meg a gazdasági bajok is, meg a járványhelyzet, meg stb, stb, ezek mind össze is függnek több szempontból is) a legtöbb országban elkezdte terelni az embereket a probléma felismerése felé, elég alaposan. A konteósok is hangosak persze, de egyre kevesebben vannak pl. a klímaváltozással kapcsolatban (ebben a témában mondhatni drasztikusan csökken a számuk).[ Szerkesztve ]
-
stellaz
veterán
Ja, de azért a felvilágosult , tanult és környezettudatos, vegán polgár is repülővel megy városnézésre évente több alkalommal ( a reptérre azért villanyautval megy), Európában delamerikai növényt eszik vörös hús helyett, majd főz egy kapszulás kávét és elégedetten viszi vissza a pet palackot, hogy ő mindent megtett.
[ Szerkesztve ]
-
doooo
veterán
Már többet tett az átlagnál, de persze ez sem elég, hogy is lenne. Szerencsére nem Amerikával kell elsődlegesen foglalkoznunk amúgy sem. Európában már több helyen tiltva vannak a rövid távú repülések, sok helyen gyakorlatilag ingyenes a tömegközlekedés, stb, stb. A városok maguk már sokkal tisztábbak.
Na meg persze erdősíteni, fásítani kell. Mindenhol. Meg "visszamocsarasítani", mezőket létrehozni, őshonos állatokat visszatelepíteni. A legszebb az egészben, hogy még vissza is lehet fordítani a légszennyezést.
Vagy lenullázni, még úgy is, hogy közben egy darabig még lesz hagyományos repülés meg hasonlók. Minden lehetséges.[ Szerkesztve ]
-
Teasüti
nagyúr
"Sok helyen ingyenes a tömegközlekedés"? Hogy mi? Melyik országban? Angliában pl. költséghatékonyabb autót fenntartani, mint buszozni és vonatozni minden nap. Illetve ami autóval 40 perc az busszal másfél óra. Ez egy 10 órás műszak előtt és után fenntarthatatlan. Aztán a megbízhatósággal is vannak gondok. Egy év alatt átlagosan egyszer lesz olyan, hogy lerohadt a busz és az időveszteség miatt szinte már nem is éri meg bemenni dolgozni aznap. A késésekről nem is beszélve. Szóval ha egy járattal még előbb is kell indulni, akkor már 4 óra ingázásnál tartunk napi szinten a 10 órás műszak mellé. Már ha egyáltalán van buszod hajnalban vagy késő este.
Persze tudom: oda kell költözni a szomszéd városba. Amíg az ember nem telepedett le, addig még oké. De később ha már család is van, akkor azért szar lehet újrakezdeni valahol máshol. Na meg manapság már váltogatják az emberek a munkáikat. Nincs az, hogy egy munkahelyről mész nyugdíjba 30 évvel a hátad mögött. Nagyapáink még így nyomták. De manapság ez a koncepció halott. Most elég ha pár évente jön egy új menedzsment és hirtelen lecserélődik a fél csapat.[ Szerkesztve ]
-
doooo
veterán
Gyakorlatilag ingyenes. Nem ugyanazt jelenti a kettő. Németország ([link]), Spanyolország ([link]) mond valamit?
Minél többet fektetnek az emberek tömegközlekedésbe, annál jobban ki tud épülni a rendszer. Persze előbb állami befektetés kell, hogy kedvet kapjon a "nép". De egyszerű a képlet, és nem lehetetlen implementálni.
Angliában persze szépen csesződik el minden az utóbbi időben... de ugye sokan ezt akarták. Most meg megtapasztalják, hogy hülyék voltak.
És persze ott vannak az elektromos meg hibrid autók (más már lassan nincs is újonnan), amikkel lehet légszennyezést csökkenteni autózás esetén is. Tehát még úgy is van opció, még az áraik is rohamosan esnek mostanában (több befektetés, több vásárló, alacsonyabb árak, ez is logikus).[ Szerkesztve ]
-
Aprósólyom
addikt
Mondj inkább környezetterhelést a légszennyezés helyett, mert az csak egy aspektus.
Ezen felül nagyon hasznos még az energiahatékonyság, hiszen mindenhez kell energia, de semmi se működik veszteség nélkül, ami hő és környezeti melegítés.
Továbbá nyersanyag gazdálkodás.
Amortizációs veszteségek. Minden gép, alkatrész kopik: fém por, gumi por, műanyag mikro szemcsék száll a környezetben... Mily szép is az emberi tevékenység....Jevons paradox
-
-
dabadab
titán
Sajnos eddig nem jött be,hogy a verseny le nyomná az árakat.
Te hol töltötted az elmúlt évezredet? Egy kő alatt? Szerinted hogyan jutottunk el a mai áron ezer dollárba kerülő 8 bites Motorola 6800-tól a mostani állapotig, amikor már két fillérért is kapsz ennél sokkal erősebb meg gyorsabb processzorokat? Nem tűnt fel, hogy az egész világ úgy működik, hogy a verseny lenyomja az árakat?
DRM is theft
-
doooo
veterán
válasz Aprósólyom #40 üzenetére
Ne mondjunk, mert akarattal nem azt mondtam. A kettő nem ugyanaz és nem feltétlenül lehet egyformaként kezelni őket. Lehet szennyezni a környezetet közvetlen légszennyezés (azaz további klíma-terhelés) nélkül is. És én most utóbbira céloztam mindenhol.
-
dabadab
titán
válasz Aprósólyom #29 üzenetére
a nemzetközi jog szerint Taiwan Kína része
Ez nincs így. Egyáltalán nincs semmiféle egységes álláspont erről, Tajvan státuszának nemzetközi megítélése nagyon széles keretek között mozog, nagyjából onnantól kezdve, hogy Tajvanhoz tartozik egész Kína, odáig, hogy egész Kína a Népköztársasághoz tartozik, de azért a nyugati világ alapvetően elismeri Tajvant valamilyen formában.
DRM is theft
-
Aprósólyom
addikt
Nagyon kíváncsi lennék az indoklásra.
Sokkal magasabb prioritásúnak tűnik a szükség (pl. asványi kincsek lelőhelye.) vagy érdek/haszon (indiában olcsóbbak az IT szakemberek).
Vagy mikor 15e km-ről szállított gyümölcsöt fogyasztanak az emberek, miközben itthon is van elég gyümölcs, az igencsak relativizált hatékonysági szemlélet lenne. Leginkább költséghatékony szemlélet, csak hát az anyagi világ nem ismeri a tárasadalom által konstruál költséghatékonyság fogalmát. Legalább is ez egy fontos aspektusa korszakunknak.
Azt se hinném, hogy pl. A kalifornaia mandulát terjeszteni a világ minden tájára hatékonyabb, mint lokál kontinensen termelni, vagy meg se venni, mert minek, nem őshonos, úgyjogy a lokális ember szervezete is más élelmforráshoz szokott.... Sokkal inkábbb biznisz a globalizáció. Ahogy már a több ezer éves kufárok is ezért folytattak világkereskedelmet, nem a hatékonyság miatt.Jevons paradox
-
dabadab
titán
válasz Aprósólyom #45 üzenetére
Alap: komparatív előnyök, méretgazdaságosság.
Leginkább költséghatékony szemlélet, csak hát az anyagi világ nem ismeri a tárasadalom által konstruál költséghatékonyság fogalmát.
Ez egy olyan probléma, ami teljesen független a globalizációtól, viszont kezelhető, ezt az "externáliák internalizálása" címszó alatt szokták tárgyalni.
Ahogy már a több ezer éves kufárok is ezért folytattak világkereskedelmet, nem a hatékonyság miatt.
De, a hatékonyság miatt, a fentiek meg pont arról szólnak, hogy ez a hatékonyság hogyan számolódjon.
[ Szerkesztve ]
DRM is theft
-
ceia
őstag
Tudom, hogy már jelenleg is van globalizáció, de úgy értem, ha nem lenne további, ezirányba történő elmozdulás, az nem ártana. A globalizációnak vannak nagyon káros hatásai is, pl. a nemzetközi és az országokon belüli egyenlőtlenségek növekedése. Én nem gondolom azt, hogy a fejlődés megkövetelné.
it's more fun to compute
-
ceia
őstag
Ha ott laknék, és jól fizetne, mennék. Neked biztos valami állat jó munkád van, de vannak, akiknek jól jönne ez is. A környezetszennyzést meg hagyjuk már , ez csak a hazai ellenzék puffogtatása, mert fáj nekik, ha a kormány csinál valami sikeres projektet. Félnek, hogy 26-ban újra nyerni fog. (márpedig fog) Az pedig meg lett mondva, hogy még a németeknél is szigorúbb környezetvédelmi szabályok vannak nálunk, és azoknak megfelel. Ennyi erővel kizárhatnánk a gyárak nagy részét. Ha termelni akarunk, az kerül némi áldozatba, sehol sincs teljesen tiszta termelés. Érdekes, hogy már régóta itt van egy csomó nagy gyár, de a baloldalnak most hirtelen aggályai vannak, de csak emiatt. Nevetséges kifogások, hogy vizet, meg áramot igényel, melyik gyár nem?? A vízben és a villanyban szakértők is elmondták, hogy semmi problémát nem okozna az ellátásban. Na meg hogy a jó termőföldet elveszi.. anyám borogass. Akkor ne legyen egy gyár sem, csak szántóföldek..
it's more fun to compute
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD Ryzen 5 5600 Tray - Új, 3 év garancia - Eladó! 39.000.-
- Gamer PC minőségi alkatrészekből, Ryzen 7 3700X, 5600 XT, 16GB DDR4, M.2. SSD 1 TB, BE QUITE ventik
- Acer Nitro 16 (Garanciás/G-Sync/165Hz/16:10/1TB)
- aerocool battlehawk black
- HP ZBook 15 G6, I7-9850H, 32GB, 1TB SSD, Nvidia Quadro T2000 4GB VGA, 15,6" FHD IPS, WIN10Pro
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest