Keresés

Aktív témák

  • Draki

    aktív tag

    Akkor én is megírom mire jutottam eddig.
    Venice 3200+ E3 stepping egy Abit KN8-Ultra lapban: 10x250-en (HT: 4x) 1.48V-tal 100%-osan stail. Kevesebbel is simán megy stabilnak tűnik nem fagyizik, de prime95 kb. 30-60 perc futás után hibát jelez. 1.48V-on viszont egész éjjel ment és semmi hiba. Ha lesz rá időm tornázom még feljebb, mert a Geil Ultra Platinum memok csak itt kezdenek belejönni és a prociban is van még szerintem 100-200MHz lehet még több is. 1.48V-on több óra Prime95 után is max. 43 fokos a proci. (Amúgy nagyon kellemes meglepetés volt nekem ez az új Glacialtech 7300-ás hűtő halk és meglepően jól hűt, mindez 3K-ért! Igazából csak átmeneti megoldásnak szántam, de úgylátom leszerződtetem a vendégjátékost! :D )

  • Draki

    aktív tag

    Egy kis érdekesség tuninggal kapcsolatban:
    Adott egy 3200+ Venic magos proci aminek 2500MHz-en 1.48V-ot kellett adni, hogy stabil legyen. Legalábbis ezt hittem, mert prime95 1 nap nyúzás után sem jelzett hibát. :) Quake4, HL2, Doom3 is megfordult a gépen nem volt semmi gond vele. A gépet unokatestvérem 1.5 hónapig intenzíven használta. Azt mondta, bár nagyon ritkán (hetente vagy 2 hetente 1-szer), de fagyogat a drága. Megnéztem, újra leteszteltem, nyúztam-húztam nekem nem volt hajlandó egyszer sem fagyni vagy hibázni (offkórz) így nem tudtam mire vélni a dolgot. :) Azonban nemrégiben felkerült a Republic Commando nevzetű játék a masinára és kiborult a bili! :D Alig tettem meg 2 lépést egy jóízűt fagyizott a gép (nem kékhalál csak megfagyott a kép a hang pedig megakadt). Elindítottam még párszor, de ugyanez lett a vége a dolognak max. 2 percen belül. Aztán próbálkoztam mindenfélével, reinstall, Catalyst csere, de nem használt semmi. Végül próba-szerencse alapon adtam a procinak még egy kis + feszkót 1.48 helyett 1.5V-ot és láss csodát Republic Commando azóta is hibátlanul megy és azóta tényleg stabilnak mutatkozik a rendszer.

    Ezekután a Prime95-be vetett bizalmam kicsit megcsappant. :(

  • Draki

    aktív tag

    válasz RoBos #790 üzenetére

    Ez teljesen proci és alaplap függő, egyébként hogy 1.4V vagy 1.472V az édes mindegy. Ez még mindig csak kicsi feszemelés. Azért teszteld le alaposan... Léghűtéssel 1.6V-ig nyugodtan lehet + feszt adni, felette már nem árt vmi izmosabb hűtés. Szóval meglehet a 2500MHz is ettől még. :)

Aktív témák