Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nyúltáp

    senior tag

    válasz RefeeZ #613 üzenetére

    Én is hasonló megfontolások miatt mentem pécsre, mint MULDER (vót 3d-s szakirány)
    Viszont a képzés megközelítése egyáltalán nem vót szimpatikus.
    Ugyanis mivel a kar alapjában véve mérnököket képez [villamosmérnök, településmérnök, anyámkínnya....] és a szakok tanárai közt szinte 100%os az átfedés, szegények azt hiszik, a műsz. info is mérnök képzés. Ezért keményen van fizika, meg mechanika meg mittomén. Az ilyesmin a legkönnyebb elbukni(fizikán plö csak 3adszorra mentem át, akkor is csak azért, mert a tantárgyfelelős anyám osztálytársa volt gimiben:DDD )
    2odik év végén lehet szakirányt választani:
    - robotika, inteligens rendszerek: programozás, elektro, hogyan gyártsunk kólaautomatát, kapcsolási rajzok meg miegymás.
    - építőmérnök: statika, fizika keményen, tervrajz buherálás satöbbi,
    - grafikus rendszerek(ez lenne a 3d): itt a bibi, ugynis ez a szakirány is el van ''mérnökiesedve'', tehát autocadben, catiaban való tervezés, képfeldolgozás (kül. effektek matematikai háttere), hangfeldolgozás (úgyanúgy matek), ill. némi flash, meg asszem 3d studio VIZ (a discreet tervező progija, olyasmi, mint archicad)
    jelentkeztem graf. rendszerekre, csak sajna az a legkönnyebb, úgyhogy szinte mindenki azt jelöli meg elsőnek, nem kerültem be, úgyhogy otthagytam az egész iskolát a francba.

    MULDER, néhány tanács: A válsztható ill. kötelezően választható tantárgyaknál ha lehet mindig vedd fel a Kovács Árpád és a Szvatics tárgyait. A Kovács 3 tárgyára (összlétzsám 180 fő) összesen 900an jelentkeztek előző félévben:DDD, úgyhogy le kell rá csapni, lehetőleg tantárgyfelvétel első napjának első órájában:D mert utána már nehéz bejutni. lényeg, hogy 2esnél nem ad rosszab jegyet (mondjuk kamu tantárgyakat tanít: Mérnöki menedzsment meg hasonlók)
    A Szvaticsnál csak egy tantárgyon voltam, összvisz bentvoltam egy órán, akkor is zh-t írtunk 400asban. Terem egyik feléből simán átordibálhattad a másik oldalra a megoldást, nem nagyon érdekelte:DD, aztán meg 2. zh-t meg se kellett írnom, megajánlotta a 3ast :DDD
    ill. programozás gyakorlaton igyekezz a Fenyőháziné-hoz kerülni. Eszméletlen kedves egy nő. köbö 60 éves, de vágja a programozást, és őt se nagyon érdekli ha puskázol, vagy nem jársz az órájára.
    Viszont kerüld a Háry-t, meg a Bodlaki-t...bazze, hogy hogy utáltam őket. Mondjuk prog 2őn Háry segített át, de akkor is lehánytam volna legszívesebben, nagyon tudnak gecizni.
    Ja, matekon meg próbálj bejutni a Marótihoz, ő volt az első matektanárom, aki el tudta magyarázni úgy a dolgokat, hogy meg is értsem (integrál, meg valószínűség számítás..brrr) és tök rendes, plö zh-k előtti uccsó órán tök véletlenül mindig pont azokat a feladatokat oldottuk meg, amik utána zh-n is voltak :). Asszem diszkrét matematikát ő tartja, matekon meg csak gyakorlatokat tart.

    Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

Új hozzászólás Aktív témák