Keresés

Aktív témák

  • Jester

    aktív tag

    válasz freya #1 üzenetére

    Nekem is ilyen lapom van, a probléma engem is érint részben. Egy pár dologban segíteni is tudok:

    Memória:
    Úgy látom 3 db memóriamodulod van. Ez a gond forrása, ugyanis a kt400 1db DDR400-as memóriamodult támogat, 2 db DDR333-ast, ha ennél több memóriamodulod van, (DDR333-ból 2-nél több) akkor visszakapcsol az eggyel lassabb sebességbe, tehát DDR266 üzemmódba esetünkben. DDR400 esetén 2 modulnál csak DDR333-ként menne az is, 3 modul esetén pedig DDR266-ként. Tehát a megoldás: Egyszerre max. 2 db modult használj!

    Barton kompatibilitás:
    Az ASUS szerint a Rev 1.04 változatú lap esetén akkor működhet (természetesen az 1012-es BIOS mellett), ha rajta van a déli hídon egy FSB333 matrica. ez a hivatalos álláspont, amit nem tudok elhinni, noha megcáfolni sem tudom jelenleg. A Rev 1.04 fölötti lapokban mindben megy a Barton. Viszont nekem az a problémám ezzel, hogy ugyanaz a csipkészlet van mindegyik lapon, elvileg mennie kellene régebbivel is, de ezt kipróbálni még nem tudtam. (Majd fogom, ugyanis pechemre pront Rev 1.04-es lapom van, matrica nélkül, tehát lutrizhatok, ha lecserélem a Palominót.)

    Még egy kérdés:
    Ha bevásárolsz egy Bartont, megírnád majd a tapasztalataidat? (Beüzemelés, stb. Legfontosabb a lap revíziószáma lenne. A nyákon rajta van.)

    Köszi.

    Mehr Licht!

  • wipes

    senior tag

    válasz freya #1 üzenetére

    Attól függ hol veszed.
    Nekem vettek vissza már cuccot 1-2 helyen másnap
    szinte minden indok nélkül is. De nem kp. hanem levásárlás.

Aktív témák