Keresés

Aktív témák

  • Gaius

    tag

    Hi!

    Na akkor: nekem is 2400+-os Tbred magos procim van. Egy Coolink rézhűtővel, 7200-es fordulaton.
    Az alapórajel ugye 133 Mhz (15x133 adja ki a 2000 Mhz-es tényleges órajelet). Na most én minden különösebb cécó és biszbaszolás nélkül meg tudom emelni a 133-as frekvenciát 140-re. Ehhez semmit sem kell tennem. Ja és egy ASUS A7V8X-es alaplapom van. Kiszámolható, hogy 15x140=2100. Ezen pedig legjobb tudomásom szerint a 2600+-os Athlonok üzemelnek. Tehát alapból ez meg is van.
    A következő az volt, hogy följebb nyomtam, de akkor már instabil volt a gép.
    Két egységgel megemeltem a feszültségét a procinak, így már elindult 145 Mhz-en is. Ez meg 15*145=2175. Egyelőre tovább még nem próbáltam, de biztosan menne még.
    Érdekességképpen nézd meg a www.overclockers.com -ot, megdöbbentő eredményeket lehet találni a tuningokról.

    A 2400+-os Athlon mindenképpen jó vétel, tuning nélkül is hasít. Vedd meg bátran. Én viszont MSI alaplapot ajánlok hozzá, a KT4 ULTRA sorozatból. Az ASUS ehhez képest fapados, szar, lassú.
    Én megbántam, hogy megvettem. MSI-vel szabad foglalkozni....

    Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

Aktív témák