Kifehérítik a BitTorrentet

A BitTorrent társult a brit széles sávú internetszolgáltató NTL és a CacheLogic céggel a legális tartalmak terjesztése érdekében. Ezzel a lépéssel próbálják elérni, hogy a BitTorrent végre teljesen legális online tartalomszolgáltatóvá váljon, melyen kizárólag legális tartalmak érhetők el.

Az összefogással a BitTorrent a végfelhasználók számára lehetővé teszi, hogy a feltöltött tartalmakat elérjék és megosszák egymás között, az NTL és a CacheLogic pedig a széles sávú internethálózatot biztosítja. A CacheLogicot a p2p keresőszolgáltatásban fogják alkalmazni. A CacheLogic technológiája olyan szervereket használ, amelyek az internetszolgáltató gerinchálózatára telepítve tárolják a p2p-hálózatok igényeit és kereséseit. Ez a metódus megkönnyíti a le- és feltöltéseket (a szolgáltató hálózatában) és központosítja a forgalmazást.

Bram Cohen, a BitTorrent kitalálója és fejlesztője már korábban is gyakran utalt a kalózkodásra mint a rendszer negatív velejárójára. Egy idő után gyakorlatilag két BitTorrent kezdett életet élni, az egyik a Bram Cohen féle BitTorrent legális tartalmakkal, a másik a pedig a „közösségi BitTorrent” illegális tartalmakkal. Cohen arra törekszik, hogy ne lehessen felhasználni és visszaélni következmények nélkül a BitTorrent nevével. "Az, hogy sokan használták ezt nevet reklám- és kémprogramjaik terjesztéséhez, nagyon rossz fényben tűntetheti fel a BitTorrentet" – nyilatkozta a fejlesztő.

A BitTorrent 2005 novemberében komoly lépést tett afelé, hogy megszüntesse a rajta keresztül folyó kalózkodást, amikor "békét kötött" az MPAA-val (Motion Picture Association of America). Cohen akkor kijelentette, hogy eltávolítják, és a jövőben nem teszik elérhetővé azokat a linkeket, melyeken keresztül a felhasználók illegálisan tudnak filmeket és egyéb fájlokat letölteni.

Azóta történt

Előzmények