Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krisz1000

    tag

    Sziasztok :( sos-ben kérném a segítségeteket. xp-t használtam, de új gépet vettem: (i5, asus z97-pro). Létezik, h ezekre az új lapokra nem lehet feltenni az XP-t, új installal sem...??? :F

    új install próbálkozásnál és a régi xp-s vinyóm feltolásánál is ez történik:
    [http://support.microsoft.com/kb/314830/hu]
    Kékhalálos üzenetként :STOP: 0x000000A5 - A rendszerben található ACPI BIOS nem teljesen felel meg az ACPI előírásainak, stb stb.... Új installnál az F6-os rész után, az elején. A régi XP vinyóm bootolásánál pedig a logó megjelenése után. Ha installnál F7 nyomva tartásával kihagyom a ACPI driverek betöltését, akkor szimplán nem látja a vinyókat (maxtor 160gb sata, samsung evo SSD sata).

    az alaplapot a prohardveres cikk hatására vettem: [http://prohardver.hu/teszt/intel_z97-es_alaplapok_a_felsohazbol/asus_z97-deluxe.html] lehet ha a cikkben szereplő másik 2 márkával, vagy egy asrock-al próbálkoznék, akkor nem lenne ilyen gond, és ez megint vmi asus-os baromság?? :W

    3 napja szenvedek, csomót gugliztam, notebookokra írnak olyat, h direkt nem engedik régebbi oprendszer felrakását, hogy meg kelljen venni az újat. Ez egy ilyen alaplapnál megtörténhet?? nyugtassatok meg légyszi, h ez baromság :W :F kb 7 féle xp-t kipróbáltam, daytonát és hasonlókat is.

    XP nagyon fontos lenne, olyan progikat használtam rajta, ami W7-en egyáltalán nem megy, csomó kimentett/félbehagyott munkával. a régi lapom meghalt.

    segítséget, tanácsot előre is köszi :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Krisz1000

    tag

    válasz quailstorm #47665 üzenetére

    Szia Quailstorm :) Igen, azokat elsőként próbáltam végig, semmi különbséget nem jelent, nem is értettem, mit jelent ez, IDE-t szimulál az oprendszer számára? :F és ha igen, akkor ennek miért nincs érezhető hatása...? megmondom öszintén az asus béna, érthetetlen bios rendszere sem segít, nem gondoltam vna, h ez még 10 évvel később is ilyen.

    ami még felmerült bios opció, ezek esetleg?...
    -intel rapid start technology: enable/disable
    -sata express, M2 letiltás
    -sata support: all devices/hard drive only/boot drive only
    -compatibility support mode: auto/enable/disabel
    -secure boot: win uefi mode/other OS

    -vagy F7-tel ACPI nélkül indítom, és dedikált drivert töltök be a HDD-hez, bár samsung SSD-nél nem tudom hogyan kéne.

    de amit nem értek, h az XP-t rengetegen használják még világszinten, hasonló okokból, akkor hogy nicns erre egy dedikált build..?? és hogy nem merül föl másnál ez a probléma, most vettem egy lapot, ami 50 ből 1 ilyen :(( ?

    azt is jó lenne tudni, hogy an blokk az ACPI miatt fagy le, vagy csak 1-2 ACPI driver, amit ki lehetne szedni..? csak 3 napja ástam bele magam ebbe, és rengeteg az ellentmondó infó. a tanácsot köszi, de nagyon kicsi a lakásom és kevés az időm, azért vettem a pénzemhez képest leggyorsabb, legjobb ár/érték arányú gépet, mert a lehető leggyorsabban szeretnék dolgozni.

    Szeretném ha segítenél/segítenétek, hogy hagyományos módon oldjam meg. lassan úgy vagyok vele, ha valaki nagyon képben van, fizetnék is neki a segítségért vagy egy dedikált build-ér, ami felmegy a gépemre. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Krisz1000

    tag

    válasz quailstorm #47667 üzenetére

    Szia Quailstorm! azt még végígzongorázom amit mondtál, mert az elmúlt hét a normál w7-tel és a gép belakásával telt.

    De ne hari hogy érted hogy tartalomfogyasztásra előállított fostalicska, ??? :F :Y :F ez az asus z97pro, felső-közép kategóriás alaplap! konkrétan ez:

    Jézus, hát milyen alaplapot kellett volna vennem :F :F ?? igen, persze van drágább, durva gamer alaplapok, meg a deluxe, deluxe-wifi, de ezek csak tuningban meg kiegészítőkben jobbak, amikre nem volt se szükségem, se pénzem. Vagy léteznek olyan alaplapok, amik direkt rendszerek/software-ek támogatására vannak fejlesztve?

Új hozzászólás Aktív témák