Új hozzászólás Aktív témák

  • Ice&Lime

    veterán

    sziasztok!
    szeretném a segítségeteket kérni. apukám win xp home licences hp nx6310 laptopjához kéne megcsinálnom egy xp home talapítő lemezt, proval megy, simán home-mal nem mert kell neki az intel sata ahci driver és a home-on nincs rajta. ezért csináltam egyet nlite-tal.
    a gépem, amin megcsináltam az iso-t egy p8 i3-as win8 op.rendszerrel.
    letöltöttem egy magyar xp home sp3 iso-t.
    letöltöttem a hp honlapjáról az intel sata ahci drivert.
    kicsomagoltam a exe file-t.
    nlite-ot elindítva kiválasztottam, hogy drivert szeretnék betenni az iso-ba.
    drivernél kiválasztom az "iaahci" .inf file-t, textmódú driver, majd integráltam az összeset amit kiadott listában.
    ok, (máshoz nem nyúltam) majd boot iso készítése, kiírta ezt iso-ba.
    kiírtam az iso-t cd-re.
    kipróbáltam a p8-as asztali gépemen, amin win8 van, bebootoltam vele cd-rom ról és elindult az xp telepítője.
    -a probléma az, hogy amikor ezt az én gépemen jól működő lemezt beteszem a laptopba (hp compaq nx6310), akkor már eleve a win xp furcsa módon audió cd-ként látja a meghajtóban.
    de újraindítom vele a gépet, bootolok cd-rom ról és felpörgeti a lemezt, de áthalad rajta, mintha nem lenne benne semmi, nem is írja ki, hogy nyomjon meg egy gombot a telepítő elkezdéséhez, semmit nem ír ki és semmit nem csinál vele.
    ha az én gépemen jó, bebootol vele, elkezdi a telepítőt és elkezd másolgatni is, aztán win8-ban rendesen telepítő cd-ként látja a meghajtó és automatikusan elindul, akkor a laptopon ez miért nem működik?, mit csináltam rosszul?
    hozzáteszem, van egy régebbi xp pro cd-m, azzal elindul a telepítő a laptopon.
    tudsz segíteni esetleg?

Új hozzászólás Aktív témák