Új hozzászólás Aktív témák

  • Octopus21

    aktív tag

    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni. Fizikai gépen adott egy win7 + vmware workstation-ben egy virtuális server 2008. A célom, hogy gyakoroljam a tartományi menedzselést. A problémám az, hogy nem tudom tartományba léptetni a fizikai win7 gépet. Eljutok odáig, hogy a tartományba lépésnél bekéri a felhasználónevet és a jelszót. A tartományban a serveren létrehoztam egy felhasználót jelszószabályokat betartva és mégi azt írja, amikor be akarok lépni tartományba hogy hibás felhasználónév vagy jelszó.

    Azt szeretném egyelőre, hogy a router ossza a címeket ne a server DHCP. Az IP címek meg az átjárók terén sem világos minden. Virtuális Serveren beállítottam a TCP/IP-ben a 192.168.1.10 címet, átjárónak a router címét: 192.168.1.1, Preferred DNS-nek pedig a server saját IP-jét: 192.168.1.10-et.

    Fizikai gépen (win7) pedig a router ossza 192.168.1.100-at neki. Itt a TCP/IP automatán van, mivel a routeren be van állítva hogy ez az adapter mindig a 192.168.1.100 címet kapja.

    AKkor a fizikai gépen van még két vmware adapter is, ami automatán kapja az IP-t viszont itt már nem értem, hogy mi hogy van mert pl a vmnet1-nek 192.168.241.1 a címe, a vmnet8-nak meg 192.168.137.1.

    AD és DNS fel van telepítve a virtuális serverre. Elég kezdő vagyok ebben, légyszi segítsetek. Az sem baj ha valaki az elejétől elmagyarázza.

    Köszi.

Új hozzászólás Aktív témák