Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Armagedown

    őstag

    válasz Rowon #148854 üzenetére

    Az illetőnek a telepítésért fizetsz és nem a licenszért.

    [ Szerkesztve ]

    “If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

  • Krystal_s

    addikt

    válasz Rowon #148889 üzenetére

    Most nem a telepítés volt a lényeg. :N (amiket említettem egyiket sem kell telepíteni)
    Hanem, a kérdezés nélküli törlés külső eszközökről (is), még akkor is, ha a valósidejű védelmet, aztán már minden elérhető modult tiltottam. Miért nem lehet kikapcsolni, hogy az USB meghajtón csatlakoztatott külső adathordozóhoz hozzá ne merjen nyúlni? Figyelmeztessen, de ne töröljön és tiltson ilyen felülbírálhatatlan módon. Gyakori a false riasztása. Lehet egy nagyon fontos program, vagy fájl, csak ő nem ismeri.
    Az évek során megszokott, összegyűjtött jól ismert megbízható programjaimba simán beletörölt. Egyik sem volt kártevő, ő sem jelezte annak, csak a programok képességét tartotta veszélyesnek és mivel nem ismerte törölte, vagy karanténozta. Belenyúlt egy külső eszköz rendezett, tiszta fájljaiba. Magamtól sosem adnék neki jogot, csak nem tudtam, mert én nem használok Defendert.

    svgyula: Kicsit átláthatatlan most az a lista :D , mert egyik programra annyiszor ugrott, hogy kb 20-szor karanténozta, vagy törölte mielőtt kivételekhez adtam. Előtte próbáltam már minden modult kikapcsolni, hogy melyik blokkolja és közben újra és újra próbáltam elindítani. Amit látszik ott, az csak az a 3 kis progi volt.
    Az elv zavar, mert ki tudja még miket törölt volna, ha otthagyom és közben elkezdi átvizsgálni az egész külső eszközt. :F
    Ez nem csak bejön a nyitott ajtón, hanem széttúrja, ha úgy gondolja. 🫤

    [ Szerkesztve ]

  • Geth

    addikt

    válasz Rowon #148889 üzenetére

    Jelszavakat csak nagy és megbìzható cégek termékeire mernék rábízni.
    Ha hajlandó lettél volna rákattintani a belinkelt oldalakra, ott leírják, hogy ezek a progik nem tárolnak jelszavakat, hanem egyes szituációkban képesek olvashatóan megmutatni azokat.

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Rowon #148915 üzenetére

    Hááát...
    5-10 éves számtek. múlttal 1 azaz egy darab átlegfelhasználónak van:
    minimum 2 böngészőbe 25 oldalhoz mentett jelszava
    Gugli fiók, Microsoft fiók akármi fiók
    Faceboook, Twitter, Viber Wacak stb.stb.stb.
    Teams egyebek
    Bankolási jelszavak
    Telóspecifikus Samu, Xiaomi Huawei stb. stb fiókok
    Appok fiókjai, jelszavai, már egy mezei fotóapp is arra biztat hogy csinálj fiókot a képeidnek
    Felhőtárhely fiókok, jelszavak passwordok.
    Féltucat pinkód
    Wifi passwordok, router, modemek, ha van esetleg okosotthon, kamerás távfelügyelet akkor ehhez még hozzájön 5-10 password

    És ami még nem jut most eszembe mert lehet még kéttucat.
    Sajnos ezeket úgy használni ahogy a nagykönyv előírja, azaz nem lehet 2 helyen se 1 jelszó, az akkor kb. 50 jelszó és legyen benne szóköz, speciális karakter, nagybetű szám blabla, na EZT halandó hogyan kezeli le...?
    Sehogy, ha nem használ valaki jelszószéfet akkor ez egyenes út a bolondokházába.
    Ha papírra írja egy vonalas füzetbe az a baj,
    van akik szerint a jelszószéf überf@sza addig amíg valami nagy huncutság nem történik az üzemeltetővel vagy egy részeg estén a tulaj kikotyogja a Bitwarden, Lastpass stb. fő jelszavát. Mert akkor az összes jelszó napvilágra kerülhet. És ez így tényleg nagyon praktikus :D mert csak 1 darab mesterjelszó kell és elúszott a user teljes magánszférája.

    mi hát a megoldás, kíváncsian várom a javaslatodat.

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Rowon #148917 üzenetére

    Igen így csinálom, aztán mindehova bejelentkezek nekik.
    Utána a vonalas füzetet odaadom és rábízom hogy mit kezd vele, elteszi vagy begyújt vele.
    A kezdődő demenciám miatt :K amúgy se emlékszek 1 jelszóra sem 10 perc múlva, na jó némelyre talán de ezek mind ismerősök akiknek én csináltam anno Google Mocrosoft stb. fiókokat egyebeket vagyis akkor én adtam meg a jelszavakat a fiókokhoz.
    Pár idősebb rokonnak isemerősnek pl. én bankolok a telójáról mert egyszerűen nem megy a fejébe. 75 éves főnökömnek én intézem a svájci bankolásait.
    Ez csupán bizalom kérdése.

    A gond akkor van ha menthetelenül beborult a Win, Droid.
    Amit most mondok, többször tapasztaltam.
    Némelyek nem tudják a routerük wifi jelszavát sem, 3 éve én bekonfigoltam, felléptettem a 2 laptopot meg a 2 telefont és finito.
    A papír elveszett, a jelszót senki nem tudja, a routert le kellett resetelnem és új konfig.
    Eszközöket újracsatlakoztatni.
    Mivel se Win alól se root nélküli Droidon fizikailag nem lehet láthatóvá tenni a wifi jelszót.

    Elképzelni se tudod 20onpár év alatt hány érdekes esetem volt.
    És hidd el, az ismeretségi köröm nem hülye hanem csak egyszerűen 55-60+ korosztály akiknek ez teljességgel idegen és érthetetlen.
    Egy Netrisk biztosítóváltás =lehetetlen, egy ügyfélkapus doksi letöltése, értelmezése, lereagálása már a feketemágia körébe tartozik nekik. és még sorolhatnám.
    Tényleg igaz hogy egy egyszerű átlagember, még 70 évesnek se kell lenni ehhez, ha megborul a laptopja vagy a telója, szó szerint kizárta magát a webes világból.

Új hozzászólás Aktív témák