Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sub-ZeRo

    nagyúr

    válasz kavics325i #12050 üzenetére

    Havernak van egy usb3-as gépe, nekem meg egy ugyan ilyen pendrive-om. És nem kellett neki driver. Persze az elején felismeri, mint a többit, de neki külön kell felrakni az usb3-as vezérlőhöz a drivert. A win nem ismeri fel neki ezért kell beadni neki telepítőről a drivert.
    Az hogy kell egy driver egy usb3-as eszközhöz, egyéni spec a cégtől, de sosem a pendrive-hoz adnak drivert (az esetek 99%-ban) hanem a vezérlő chiphez, ami a gépben van.
    Én még olyat nem láttam, hogy egy usb3-as vezérlő felismeri a 2-es pent, de a 3-ast nem. Ha nem ismeri a gép, akkor a 2-est sem hajtaná meg. Ha meg nem kell neki driver, amit rádugsz 3-as eszközt mennie kellene. Szóval amit írsz több mint valószínű, hogy egyéni eset.
    Az usb3-porthoz csak usb3-as eszközt illetően kell driver. USB2-es eszközhöz szerintem nem. Szerintem itt a lényeg, hogy nem igazán tudod hogy mi merre.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

  • vlevi

    nagyúr

    válasz kavics325i #12050 üzenetére

    "Ha be bootol akkor eleve működnie kell....."
    az, hogy elkezd bootolni, csak annyit jelent, hogy a BIOS felismeri, támogatja az innen való bootolást. Betölti onnan az első néhány bájtot (vagy kicsit többet :) ), és futtatja. De ettől még az operációs rendszer nem képes olvasni azt az eszközt.
    Ugyanez a helyzet, ha az IDE módban feltelepített windows 7 alatt átállítod a wincherster AHCI módba. Megjelenik a kéksárgaződpiros, aztán vagy restart, vagy kékhalál, de arról a vinyóról a windows nem fog elindulni, ha nincs telepítve a driver hozzá.

    De ha már AHCI-nál tartunk. Én is úgy telepítettem 1-2 éve a Win7-et, hogy IDE módban volt a vinyó (XP volt előtte a gépen, amiatt maradhatott úgy). Próbáltam átállítani, a neten olvastam, hogy mely registry bejegyzést kell módosítani, hogy a win7 feltelepítse az AHCI-hez szükséges drivert, ami meg is történt.
    Csak van egy kis probléma, ami miatt visszaálltam IDE módra.
    Időnként 1-2 percre megáll az élet a vinyó körül. Ég a piros LED, de semmi nem történik. Aztán, mintha semmi gond nem lett volna, folytatódik tovább az élet. Event logban nyoma sincs a történetnek.
    Ha számít valamit, ASUS P5QL-PRO alaplap, és Samsung HD160HJ winchester.

Új hozzászólás Aktív témák