Keresés

Aktív témák

  • Fel

    addikt

    válasz eniak #30758 üzenetére

    Üdv!

    A legfontosabb dolog talán vízhűtésnél a pénz... mennyit szánsz rá. Mérlegelni kell, hogy mennyit költenél rá, mik az elvárásaid.
    Írtad, hogy akár apránként is megvennéd az alkatrészeket. Ha kibírod, hogy egy darabig csak nézegeted, akkor nem is egy rosz elgondolás. Ez esetben érdemes lenne a hardverapró vizes részlegét figyelgetni és lecsapni a jó lehetőségekre. Míg összeáll a rendszer addig lehet művelődni a témában. Ezen fórumon és külföldieken is.

    A szükséges holmik:
    szivattyú, radiátor, tartály, cső + csatlakozók, cpu és majd a vga (ha még jobban belelendülsz, akkor alaplapi) blokk.
    -Szivattyú: utána kell olvasni! Megbízható, csendes darabot keress. A legelismertebbek talán a Laing pumpák (DDC, D5).
    -Csövezésnél 8-as, 10-es, 13-as belső átmérőjű csövek között érdemes keresgélni (szerintem leginkább a szivattyúhoz érdemes illeszteni a méretet). A csatlakozókat pedig a csőméret alapján kell kiválasztani.
    -Tartályból olyat válassz, amelyet könnyen tudsz elhelyezni a házon belül/kívül, ahogy neked jobb.
    -Radiátorból 2x120-as, vagy 3x120-as darabot érdemes venni.
    -Cpu blokkból érdemes olyat venned, amely univerzális, a kimondottan AMD-hez valók nem túl elterjedtek. 10ezer Ft körüli összegért már lehet kapni ilyeneket.

    Ha jól válogatod össze a fenti alkaltrészeket, akkor azokat simán át is viheted majd egy későbbi am3, vagy inteles rendszerre is.

    A vga blokkot kihagytam a felsorolásból... A teljesen fedő (FullCover) blokkok a legjobbak, de csak egyféle vga-val használhatóak (általában ott is csak a referencia kialaktásúakkal), emiatt meglehetősen drágák (20-25ezer Ft), használtan elvétve kaphatóak.

    [ Szerkesztve ]

  • Kvazár

    őstag

    válasz eniak #30758 üzenetére

    Szerintem amit kinéztél rendszert az túl gyenge, és nem igazán jól bővíthető.
    De, árban csak egy kicsivel kell megtoldani, annak az árát és elég is lesz.

    Kb. 40-50e közötti pénzmaggal már egy proci, vidkari, esetleg NB hűtést meglehet oldani.
    Később jöhetnek a fetek, SB, ramok, HDDk :) .

    Azért gondolom túl gyengének, mert:
    -radi kicsi
    -csövek vékonyak
    -DDC pumpa fan vagyok, így a kinézett pumpát nem ajánlom
    -hát, nekem a blokk sem tetszik.
    -A csatikat szerintem nem lehet HF-re kicserélni
    -egyik haveromnak volt, olyanja és egy 20e léghűtő hangban és teljesítményben is lepipálja a tapasztalatai alapján
    -jah, és neki eresztett, ill. csak simán eltűnt a víz, mert hetente után kellett tölteni, mert a pumpa már szörcsögött olyannyira eltűnt a víz belőle, pedig vízcseppeket sehol sem lehetett látni
    -és még egy érv a gyengesége mellett, azt mondta, játék közben olyannyira felmelegszik a radi, hogy az már tényleg süt

    Szerintem, azt ne vedd meg. Ő sem vette, hanem ajándékba kapta, és gondolta akkor miért ne próbálná ki.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccaim: -

  • SimonYana

    addikt

    válasz eniak #30758 üzenetére

    Én ezekért nem adnék pénzt!
    Csábító az ára,de ólcsó húznak híg a leve!

    Kvazár!
    40-50-ből nem jön ki soha egy normális , főleg VGA blockal!
    Csak egy VGA block 23-25.
    Radi 12-14, Tartály 10 , CPU block 10-20 között. Pumpa 13 körül. Csatik és cső kb 10 körül van!
    Igaz ez már nem olyan rossz , de nem a csúcs még!
    Szóval inkább 70 fele van az mint 50!
    VGA block nélkül leget 50 körül.

    ® SimonYana ®

Aktív témák