Aktív témák

  • eniak

    csendes tag

    Hali!

    Régóta gondolkodok egy vízhűtésen, de még soha nem foglalkoztam mélyebben a témába.

    Lenne egy AMD konfiguráció amit hűteni kéne:

    CPU: AMD PHENOM 9850 X4 2500MHZ BLACK EDITION (szorzózár nélküli)
    GPU: NVIDIA 8400GS (amíg nem lesz normális árra az ATI ND58xx nek)
    ALAPLAP: GIGABYTE GA-MA790X-DS4
    RAM: KYNKMAX DDR2 1066 2*1GB (7-7-7-24 )

    Először csak a CPU-ra gondoltam aztán a többire amit még szükséges, mert lesz memóriacsere valami DDR 2 es tuningolt memóriára (egyelőre anyagi okok miatt nem szeretnék váltani DDR3-ra), meg a gpu csere.

    Szeretném végre kihasználni a CPU-ban rejlő tuningolási lehetőséget, idáig alapfeszültségen 3200MHZ ig jutottam, memóriát meg 1200MHZ sikerült meghajtani, de egyiket sem tudtam hűteni (A CPU maximálisan megengedett hőmérséklete 61 fok, ezt a gyári hűtővel alap órajelen sem bírtam tartani.)

    Nem igazán tudom hogy hogyan kezdjek hozzá, milyen alkatrészeket vegyek stb...
    Jelenleg csak érdeklődöm, sajnos még 2-3 hónapig biztosan nem lesz rá keret :O csak szeretem jó előre látni magam előtt az utat.

    Két pumpát néztem:

    [link]
    Ezt nem az én házamhoz találták ki és fogalmam sincs hogyan kell rögzíteni.

    [link]
    a másodikat eredetileg direkt az én számítógép házamba gyártották (gigabyte isolo), de az első szerintem erősebb.

    eredetileg ezt a szettet szánták az én házam mellé (direkt így van kialakítva a ház, és vannak hátul lyukak a csöveknek, meg rögzítőpontok a szivattyúhoz).
    [link]
    [link]

    csak a radiátor nem tetszik, mert én szeretném mindenképpen házon kívülre tenni, és egy 3db 12cm ventilátorhoz való radiátorra gondoltam 1db 12cm ventilátorral. De tetszik az az elosztócsonkos megoldás a későbbi bővíthetőség érdekében, ezért inkább nem venném meg a radiátort ha úgyis lecserélem hanem részenként raknám össze.

    De hogy pontosan milyen radiátort vegyek és milyen CPU blokkot azt nem tudom, csak szeretném ha hosszútávon kitartana és esetleg később átmentsem egy AM3 as gépbe.
    Szeretném hogy ha majd az új videokártyát meg a ramot is hűtését is rá lehetne bízni később.

    Egyáltalán elégé hűtési teljesítményt produkál az itt felvázolt rendszer? (Mint mondtam sajnos nem értek hozzá :U )

    Ha 2-3 hónap múlva szeretném használni akkor a jelenlegi anyagi helyzetem miatt lassacskán el kéne kezdeni megvásárolgatni szépen lassan pl. egy pumpát aztán jövőhónapban meg a radiátort stb... (vagy spórolok, csak akkor mindig elfolyik a pénz másra :U )

    Meg nem tudom milyen csövek kellenek hozzá, meg milyen bilincsek stb... ?

    És félek hogy elrontok valamit az összerakásnál és egyik reggel arra ébredek hogy elfolyt a hőtóvíz rövidre zárta az alaplapot a processzor meg szétéget a melegbe. Ilyen rémképeim vannak. :O :W

    Aki jobban ért hozzá kérem mondja meg a véleményét a fenti elképzelésről, hogy jó e :F
    Mire kell vigyázni az összeépítés során, vagy bele se kezdjek :F
    Bár barkácsolós típus vagyok de főleg forrasztó pákával ás nem értek a mechanikához, sajnos arra meg nincs keret hogy profira bízzam.

    Segítségeteket előre is köszönöm: Eniak. :R

    AMD PHENOM X4 9850 QUAD-CORE 2500MHZ + GIGABYTE GA-MA790X-DS4 + NVIDIA GEFORCE 8400 GS 256MB + 2*1024MB KINGMAX DDR2 1066MHZ ++ LAPTOP ASUS eeePC 1000H

Aktív témák