Aktív témák

  • Relic81

    tag

    Sziasztok!

    Nem is tudom hol kezdjem,de gondoltam megosztom veletek amiken most keresztül mentem.
    Először is Életemben először most haverommal együtt beruháztam vízhűtésés rendszerre.
    Configom:
    - Asus P5B Deluxe
    - Core2 Duo E6400
    - Evga 8800GTX - a többi lényegtelen
    Csak ezeket szerettem volna hűteni és tuningolni vízzel.A kikötésem az volt,hogy tuningolni akarom és lexarom mibe kerül,de elbírja majd a hűtés...
    Közös megegyezés alapján (egy páran Őt ajánlották) Nyugdíjasra esett a választásom(unk).
    Kapcsolat felvéve vele leírta mit javasol stb...
    Alphacool XP cpu blokk,2db chipset,1 fet,Cap Coolplex 25 tartály, Laing DDC plus szivatyú,Mo-Ra2 Core radi+ventilátor rács,EK blokk a vga (direkt ezt szerettem volna),10es csatlakozó bilincses. A csővet én szerettem volna TYGON...Minden hetek alatt meglett nála majd eljött az összeszerelés.
    Ezt röpke 13 órába telt.Voltak problémák nem is egy!
    Legdurvább a belekokányolás a keretbe a radiátort...mivel kikellett vágni/hajlítani a keretet.De volt más is az most mellékes.
    Szóval hazajöttem elkeztem tesztelni full passzívban persze.Iszonyat hőfokokkal indult (majdnem minden 30 fok)
    1 óra elteltével 60-70fok közt a cpu és vga...na jó nem bírtam tovább ma elmendtem vettem 5 kibaszott ventilátort ráraktam Nyugdíjas javaslatára mivel "sokat számít majd"
    Hát igen!Most 5 ventivel 66fokos stabilan!vga default nem mertem húzni sem :(
    A legfájóbb,hogy nem ezt vártam a vízhűtéstől...Nem szabadna ennyire melegedni semminek mikor Léggel ugyanennyi volt...
    Mindezt 140k-ért!Én azt hittem ez a rendszer lehűti tuningolhatok stb...hiszen ezért szerettem volna vízhűtést stb...
    De mérhetetlenül Úgy érzem ebben a formában nem azt kaptam :( Szóval nem lejáratni akarok senkit,de tény elhamarkodott volt a döntésem a személy illetően. Én megbíztam benne átbaszni nem baszott át csak a végtermék karcsú lett teljesítményben...
    Szóval azért mert összerak valaki pár configot nem azt jelenti,hogy ért is hozzá!Ergo ennek nem így kellett volna végződnie...ennyi pénzért :(
    Most vehetek egy másik radit ami elbírja a tuningot nekem!
    Persze ezzel mit csinálok azt még nem tudom,de valószínű visszaküldöm akitől vettem és adja el annak aki ilyet szeretne és nem "tuningolni"
    Hát bazze léghűtéssel 3.4ghzen 62fokos volt a cucc most meg VÍZZEL 66fokos...ez a szomorú!
    De én vagyok a hibás ,mert tudatlan voltam :S
    Remélem jó pl. volt ez most Ti is inkább 5x érdeklődjetek utána kihez kell fordulni ne ,hogy így járjatok!

Aktív témák