Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Homer

    tag

    válasz martonx #1961 üzenetére

    Nem!

    Akkor még egyszer!

    A három tábla tehát:
    1. Egy összegző (fordító) tábla, mely tartalmaz egy rendszám oszlopot, egy típuskód oszlopot, és egy színkód oszlopot
    2. Egy Típus tábla, mely tartlamaz egy típuskód, és egy típus(szöveg) oszlopot
    3. Egy Szín tábla, mely tartalmaz egy színkód oszlopot és egy szín(szöveg) mezőt

    (Nem tudtam rendesen formázni a PH-n a táblákat korábbi levelemben mert csak egy szóközt enged..., talán ezért volt félreérthető.)

    A táblák közti kapcsolatok beállítva.
    Típus tábla elsődleges kulcsa a típuskód mező, mely idegen kulcs a fordító táblában.
    Szín táblában a színkód elsődleges kulcs, és ez is idegen kulcs a a fordító táblában.

    Szóval, a nyitóformon megjelenik az öszes rekord. (Nyilván nem a színkóddal és a típuskóddal, hanem a szín és a típus szöveggel, ergo sima adatkötéssel nem tudom ezt megoldani (legalábbis eddigi tudásom szerint), de nem is ez most a kérdés.)

    Szal eddig okés.

    Nah, és itt és most, szeretnék egy új ablakot nyitni az új adatok felviteléhez.
    Az új ablakban lenne mondjuk egy textbox a rendszám beírásához, és két combobox a szín és a típus kiválasztásához.
    A comboboxoknál a displaymember tulajdonságát a szöveges mezőkre, datamember tulajdonságát a kulcs oszlopra állítva tudom állítgatni a dolgokat, és egy adatsort visszaadva a főformnak, már hozzá is adható az új sor a fordítótáblához.

    Valami ilyesmit szeretnék csinálni, és ehhez szeretnék találni forráskódot, amit vizsgálgatni tudnék, hogy hogy szokás az ilyen "problémákat megoldani".
    Valójában amit itt írtam az nem a valós probléma, amit meg kellene oldani, de nem is várom el, hogy azt megoldjátok helyettem. A konkrét feladatom megoldásához vagy 5-6 táblát kellene átadogatnom a formok közt. Ezért vannak kételyeim, hogy szerencsés-e az a megoldás, ha átadom (akár) az egész adatkészletet (adot esetben akár 99 másik formnak is?), vagy egy profi programban inkább egy megosztott készletet használnának. Referenciaként adják át, így nem többszöröződik a memóriában az adatkészlet? Esetleg csak az 5-6 táblát adják át ilyenkor? Ez pedig ennyi paramétert követelne a 2. form konstruktorában...

    Összegezve: ezért lennék kíváncsi egy olyan valaki hozzászólására aki "látott már ilyet". :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák