Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrystall

    senior tag

    válasz pibácsi #1572 üzenetére

    HD1000, ha 2000 volt valahol, véletlen volt csak.

    Tehát ezzel a homályossági dologgal meg azt hozta ki valaki konklúziónak, hogy a TV filterei miatt jó azon a kép, a laptop monitora meg mivel progresszívban megy, nem bír el alapbeállításban ezekkel az interlaced videóimmal. És ezért lehet ez a probléma. Ezt nem azért mondom, hogy a szakértelmedbe okoskodjak, csak hogy közben ezt kommentálta itt valaki, bár azt meg nem mondta, hogy a videófile-ba lehet-e belementeni saját kontraszt és élességbeállítást? Az ugyanis a gond, hogy ezekből a videókból akarok egy összeállítást Youtube-ra, de ilyen homályosan senki nem fogja megnézni, a haverjaim nagy részének meg nincs HDTV-je, hogy azon nézze meg. Itt megcsinálta valaki, hogy úgy néz ki a felvétel gépen is mint a TV-n, de csak egy lejátszó filtereivel, szóval azt nem lehet a videóba menteni. Valamelyik programmal lehetne ilyesmit csinálni?

    A DVD probléma meg annyi akkor, hogy elolvastam amit fent írtál erről az Mpeg2-be konvertálásról ezzel a BFF opcióval. De az én Avidemux verziómban nincs olyan DVD menüpont, az mpg2video menüpontot választottam a video fülnél helyette, nem tudom ez akkor jó-e így? Minden esetre az a kis részlet, amit eddig konvertált a program sokkal jobb, mint azok a konvertálások, amiket más szoftver csinált, már nézhető, és többnyire elég folyamatos.

    Itt van egyébként egy eredeti file a kamerából, amit PAL DVD 25 fps-be konvertáltam, itt van az átkonvertált DVD is. DVD Video Soft Video to DVD konverterrel csináltam, mert azzal sikerült a legjobban. Esetleg hátha kiderül belőle valami. Ez eléggé szaggat, az NTSC konvertálás jobb lett, csak az NTSC DVD-ket nem olvassa a barátom lejátszója, a DVD meg neki kéne, úgyhogy az nem járható út, PAL kellene.

    https://www.wetransfer.com/dl/bWT1q7an/5e32491524d41d380268bbaedd5b3986ce0f1024a23bafa8577f9e5cc70929cb90f9e53a3429224

Új hozzászólás Aktív témák