Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz cigam #2738 üzenetére

    De ez nem válasz. :D Gondoltam, hogy minél nagyobb annál jobb, de mondjuk 3 választható volt, 25 volt a legjobb, de át lehetett volna írni, de mivel nem tudom mi a 25... :D a hangnál meg kipipáltam az audio exportálást amiből azt hittem másol, de itt meg 160kbps-ot lehetett választani, aztán átírtam 512-re, lett belőle majdnem 500. De a lényeg, hogy te kb. annyit mondtál, hogy sz@rjam le milyen. Azért ezt a feltöltést visszahallgatást meg nézést te se gondolhattad komolyan, mikor egy napig tart akkor, ha a leggyorsabb módon konvertálom legkisebbre. :D Meg a nagybitrátás is egy konkrét ajánlott érték, nem másmilyen. Lehetne 60000, vagy 30000 is, az is jobb mint az 5000, de írhatták volna, hogy 5000, de akinek gyorsabb nete van, feltöltheti nagyobb bitrátával is. Lehet, hogy az 5000 alattiakat kisebbre konvertálja, mint az 50000-eket. De az is lehet, hogy az összes táblázatban lévő dolog csak az átlag feltöltési sebességhez van optimalizálva, és egyáltalán semmi köze a végső formátumhoz. Amúgy te egy alapból 50000kbps-al felvett videót tekintettél alapul, habár a kérdés tekintetében mindegy milyen a forrás.
    Te csak azt nézted, hogy van egy gyári 50000kbps felvétel, és azt a youtube valamilyenre lekonvártálja és kész. És jobb minőségből gyorsmenetben jobbat lehet csinálni az oké. De ha összehasonlítjuk, hogy van az 50ekbps és azt kódolja át gyorsan, és van egy igényes kódolású 5e, és azt kódolja át, akkor a végeredmény elvben mikor jobb? Pontosabban arra vagyok kíváncsi, hogy gyors kódolásnál jobban tömöríti az eredeti képet, ha 50ekbps a forrás, mintha 5e? Mert ha 5e-ből 5e-be konvertálva kisebb a módosítás, akkor az előre lassú kódolt hozza a jobb képet. De amúgy tényleg ezeket a B képkockákat, meg egyéb beállításokat én nem sűrűn látom semmibe, de még avidemuxba is alapból 3 van beállítva nem 2. Viszont avidemux mp4 az x.264 nem h264, de valami meg azt írja ki, hogy x.264=h264 szóval ez gondolom nem gond. Meg ugye semmi sem az, csakha akarom se tudom olyan formátumra konvertálni, és utána se tudom, milyen lesz. Egyébként olvastam olyat, hogy GPU-t használó konvertálók gyorsabban dolgoznak, de nem értem, miért. Meg olyat is olvastam, hogy fordítva igaz. :D Emellett gondolom az integrált a CPU-t használja, szóval nem érnék semmit GPU-t használó programmal, még akkor sem, ha amúgy érne valamit. Vagy csak a memóriát osztja meg? Na meg mi van az újabb processzorokkal, amikben már van GPU is, vagy nincs?

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Új hozzászólás Aktív témák