Új hozzászólás Aktív témák

  • Csádám

    tag

    sziasztok!

    Most vettem egy ilyen routert, de összeakadt a bajszunk vele.
    Azt az érdekességet csinálja, hogy eleve a saját MAC címével nem kap IP-t a kábelszolgáltatótól. Gondolom ez az ő trükkjük, így leklónoztam a gép címét, így már fasza, kábelen megy minden faszául.

    Viszont a wlan nem akar jó lenni. Telómon levő app (WifiAnalyzer) szerint néhány másodpercenként megszakad (leesik a térerő), viszont ezt a telefon magában nem jelzi. Ellenben néha pl böngészésnél ki is írja, hogy nincs net (holott a wifi ikon szerint van).

    Ez nem is lenne probléma, viszont laptoppal meg tényleg semmi nincs. Látja a wifit, rácsatlakozik, majd eldobálja. Felmegy, megszakad, csatlakozik, megszakad, és így tovább. Akár statikus IPt állítok be a laptopon, akkor is szar, magának ad valami 169.254... címet, ami nyilván nem jó.

    Egyébként a laptop ibm t42, b és g módban is szarakszik. Meg egy másik t42 is (azon csak b van).

    Hogyan tudnám megoldani? Nem rettenek meg a dd-wrt/openwrt-től sem, de egyelőre nem éreztem szükségét itthonra. Szóval a legkevesebb szívással szeretném megoldani.
    Ja, a gyártó oldalán van frissebb fw, próbálkozzak azzal? Vagy csak én szúrok el valami beállítást?

    köszi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák