Új hozzászólás Aktív témák

  • glocker

    tag

    Sziasztok!

    Lenne egy két kérdésem SOHO témában...

    Van egy TPLink 1043ND-s routerem, rajta a vargalex féle firmware

    Azt szeretném kideríteni, hogy csak béna vagyok mert annyit tudok kihozni a cuccból amennyit, vagy csak ennyire képes...

    A bizonytalanságom abból adódik, hogy amit szerettem volna azt kisebb-nagyobb szívással de sikerült beállítanom, viszont elég lassúcska a dolog...

    Ha pl. a routeren transmission-t, samba-t és qos-t futtatok (letöltéshez és sambához háttértár egy NTFS-re formázott 2.5" 320GB 5400rpm USB HDD), akkor elég lassú a mutatvány... (korábban EXT4-esre volt formázva de akkor sem volt gyorsabb)

    A teljes infrastruktúra:
    - vacak kábelnet (0,5Mbit fel 4Mbit le)
    - TPLink 1043ND
    - 2.5" 320GB 5400rpm USB HDD
    - Dell D630 - Win7x64 (2.5GHz core2duo + 4GB RAM)
    - Lenovo 8807 - Win7x32 (2.1GHz cor2duo + 3GB RAM)
    - Lenovo 8172 - Debian (1.7GHz Celeron + 1GB RAM)
    - Samsung Galaxy S2

    Korábban úgy használtam, hogy a routeren futtattam a transmissiont és a sambát valamint rá volt csatlakoztatva az usb-s hdd (qos nem volt bekapcsolva). Ekkor többé kevésbé minden ment, de pl.:
    - ha ment a letöltés, akkor minden más (böngészés, fájl másolás a hdd-ről) nagyon belassult
    - ha nem ment a letöltés, a fájl másolás akkor sem volt túl gyors

    Mostanában inkább úgy használom, hogy a linuxos gépre telepítettem a transmissiont és azt használom (samba) file serverként... így letöltéskor a keskeny sávszélesség miatt a böngészés lassú, de a többi hálózaton belüli funkció elviselhető...

    Konkrétan arra vonatkozóan szeretnék tanácsot, hogy:

    1. próbálkozzak-e ezzel a routerrel, mert (annak ellenére, hogy egy 400MHz-es 32MB RAM-os cucc) be lehet állítani úgy, hogy kielégítő sebességgel fussanak rajta a következő szolgáltatások:
    - firewall
    - transmission
    - samba
    - qos

    2. gondolkozzak másik SOHO, de erősebb kütyűben?

    3. a routert használjam csak routerként és a többi feladatot inkább máshogy oldjam meg?

    4. egyéb 5let...

    Válaszaitok előre is köszönöm :R

    bocs a béna kérdéseket :-(

Új hozzászólás Aktív témák