Új hozzászólás Aktív témák

  • amargo

    addikt

    válasz logarithm #10772 üzenetére

    Szia,

    1, Jelenleg a Firmware: DD-WRT v24-sp2 (02/17/11) std használom.
    2, Ext3-ban van, a napokban tettem egy próbált ext4-re is igaz nem olvastam elsőnek utána, hogy van-e rá támogatása, de valamiért nem ment a mount így maradtam ext3-nál. Igazából még az xfs-t akarnám kipróbálni. Majd.
    3, szerintem mind a két leírás ugyan az. Csak az angol az szűkszavúbb, de az is azt mondja, hogy vagy web-es felületen csinálod meg vagy a fájlt módosítod. A magyar meg leírja, hogy:
    "Majd a router webes felületén lépjünk az Adminisztrációs menü alatt a Parancsokba és az ablakba
    másoljuk be: (...)
    Klikk paracs futtatása
    Mentés majd router újraindítása"
    4, Két felé kell osztanod a háttértáradat, az egyik lesz a system, ami a /jffs-be kerül, a másik a storage, amire majd töltesz, stb.. tehetsz közé egy harmadikat is a swap-ot, ha netalántán egyszer lesz swap támogatás vagy openwrt-t is kipróbálod. Fontos a sorrend, mert az auto mount az első particiót fogja a megadott /jffs, /opt, /mnt-be csatolni, így a system a /jffs-be kerül.
    Leírom nálam, miként néz ki: system:256MB, swap:128MB, Storage:~7GB, egy 8GB-os pendrive van benne.

    Az /mnt-be a storage van felcsatolva. Továbbá itt létrehoztam egy HDD mappát, amibe egy 1TB-os winyó van felcsatolva.
    Belső memóriát nem ajánlom használni, mert nagyon kicsi.. így mindenképpen a fent leírtakat ajánlom - itt találhatsz segítséget hozzá, persze előtte az fdisk-et telepíteni kell.
    Itt egy alap, amiből ki van gyomlálva csomó minden, csak tesztre jó:
    config transmission
    option enable 1
    option config_dir /mnt/transmission
    option download_dir /mnt/transmission/done
    option speed_limit_up 20
    option speed_limit_up_enabled true
    option rpc_whitelist '127.0.0.1,192.168.1.*'
    option rpc_whitelist_enabled true

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Új hozzászólás Aktív témák