Új hozzászólás Aktív témák

  • localhostadm

    tag

    Újabb 24 óra elteltével az eredmény, a felhasználási körülmények nem változtak, tehát:

    - 1db aktív SIM kártya
    - folyamatos mobilnetes adatkapcsolat (35,2mb forgalom + 24 óra: 26,83mb = 62,03mb)
    - állandóan futó háttérfolyamatok az alapszolgáltatásokon felül: FB Messenger, Facebook, Gmail, alap frissítési intervallummal
    - automatikus fényerőszabályzás

    - Akku: Fennmaradó, 38%. Nyomkodás, állítgatás, netezés + 2 * fél óra 3D játék + (Deer Hunter 2014, a teljesség igénye nélkül, később a 3Ds alkalmazások, játékok futására, is kitérek egy másik kommentben) + 1 óra GPS használat Térkép applikációval és mobilnetes rásegítéssel. Mindenki szűrje le a magának valót ebből. Az utolsó állapothoz mérten számoljuk bele, hogy nagyjából 6-7órát standby-ba töltött az éjszaka során + napközben sem volt teljesen széthasználva, a fent említett tevékenységeken kívül. A jelenlegi tendencia szerint számszerűsített megállapítás:

    - napi 40%, itt figyelembe kell venni, hogy friss a telefon és átlagon felüli a használat
    - saccra kibírja a 3 napot, miután megszokottá válik, biztosan kifogja (páromnál nem kizárt az 5 nap, nem annyira nyomkodós fajta mint én, inkább zenét hallgat csak, minimális a játékigény)

    Még 1 írást megejtek holnap, amint kinyírtam a telefont. :D

    Ígértem egy buszozós GPS leírást is, előre jelzem, nem vagyok egy nagy GPS mágus, az alábbi leírásban a saját meglátásaimat fogom közzétenni, nem szentírás:

    - alap szituáció, felhasználás: Térkép applikáció, gps+mobilnet, kombináltan + idétlen bulldog arcú sofőr, aki úgy nyomkodja a féket és a gázt, mintha biciklit pumpálna

    - applikáció elinditva, útvonalterv kész
    - gps bekapcsol, várakozási idő 3-5s és már fut is a navigálás (többször eljátszottam ezt, folyamatosan változó eredmény jött, várható volt), szóval elég gyorsan talál jelet (hozzáteszem, a mobilnet+cellanformációk segítségével előnyhöz (pontossághoz) juttatjuk a GPSünket, minimális adatforgalom fejében)
    - egyenletes haladás mellett jól követte a mozgást, a 90foknál kisebb kanyarokat is, az ennél nagyobb kanyarokban és a körforgalmakban viszont nagyon darabossá vált a dolog és kellett neki 2másodperc hogy rendbe szedje magát, miután kiegyenesedett az út...
    - a helymeghatározás pontosságát tekintve pontos információm nincsen, erre keresek egy applikációt majd, saccra mondom hogy olyan 10, nagyon max 15 méter körül csal
    - még egy dolog, ami hát, hogy is mondjam, kerekre nyitotta a szemem: az egyik buszmegállóban megálltunk és a navigáció szerint csökkent sebességgel, de haladtunk tovább a megtervezett útszakaszon, majd miután a újra mozgásba lendültünk 2 másodpercre rá észbe kapott és folytatódott a navigáció a megfelelő ütemben, ezt nem igazán tudtam hova tenni, szerintem ez szimplán a szoftver hibája...

    Az én értékelésem ezen teszt alapján: közepes, hosszú távokra ideális, alacsony sebességnél elég könnyen hibázik, városban alaptájékozódásra alkalmas, de az életemet nem bíznám rá.

    Természetesen több szoftverrel is megejtem ezt a tesztet, gyanítom hogy a Google Térkép nem feltétlenül a legmegfelelőbb erre. Sajnos legtöbbször a "gyenge gps" nem is olyan gyenge, hanem maga a szoftver alkalmatlan a kapott adatok kiértékelésére és tisztességes felhasználására...

    Remélem kellően informatívnak találtátok. Ahogy időm engedi, folytatás következik. Ha valami nem tiszta, kérdezettek. Megpróbálok nem hülyeségeket beszélni. :D

    "I try to find in Google before I ask dumb questions!" --> Google a barátod!

Új hozzászólás Aktív témák